Maszyny skrojone na wymiar

Gorzowska Fabryka Maszyn CADWIT SP. z o.o. jest producentem linii technologicznych do wzdłużnego łączenia drewna. W ofercie znajdują się również maszyny i urządzenia specjalizowane, wykonywane pod indywidualne zapotrzebowanie.

 

W ofercie firmy znajduje się szeroka gama linii technologicznych do klejenia drewna (na „zygzak” lub „kreskę”), od prostych i ekonomicznych, do bardzo zaawansowanych technicznie i wydajnych linii przemysłowych. Dzięki budowie modułowej możliwa jest dowolna konfiguracja ich układu pracy, określanie parametrów technologicznych i wielu innych cech oraz funkcji, dzięki czemu linie są dopasowane do najbardziej indywidualnych potrzeb klientów. Dodatkowymi atutami maszyn jest możliwość zdalnej obsługi serwisowej, prosta i intuicyjna obsługa z poziomu czytelnego panelu sterowania oraz panel informujący o stanie maszyny.

 

 

Linia FC6s -PW4/2

Nowością na rynku jest linia jednoczopiarkowa FC6s-PW4/2, która została zaprojektowana i wykonana na zamówienie Firmy Bocian Produkcja Dziecięcej Galanterii Drewnianej. W tym układzie linii zastosowano innowacyjne rozwiązania techniczne, m.in. dodatkowy podajnik taśmowy-bufor, automatyzację obrotu stolika podawczego, podskok wrzeciona oraz odbiór gotowych listew przez podajniki taśmowe, które umożliwiły jednoosobową obsługę linii i zwiększyły wydajność oraz komfort pracy. Maszyna umożliwia klejenie elementów o długości minimalnej już od 180 mm.

 

„Od projektu do realizacji”

Doświadczenie zespołu inżynierów CADWIT, wynikające z realizacji wielu projektów, pozwala bardzo dobrze zrozumieć potrzeby klienta oraz wesprzeć go przez opracowanie niezawodnych rozwiązań technicznych przy jednoczesnym uwzględnieniu aspektów ekonomicznych. Dlatego hasło „od projektu do realizacji” stało się dla tego producenta mottem, które zakłada wykonanie projektu maszyny lub urządzenia, a następnie jego wytworzenie i wdrożenie do produkcji.

Na koncie przedsiębiorstwa znajduje się ponadto wiele projektów maszyn i urządzeń specjalizowanych o charakterze innowacyjnym. Dla zapewnienia klientom wysokiej jakości wykonania, CADWIT ciągle się rozwija, inwestując w nowoczesne technologie, realizując projekty unijne o charakterze badawczo rozwojowym (B+R). Cel jest jasno określony – to dążenie do bycia liderem w produkcji maszyn technologicznych do wzdłużnego łączenia drewna na rynku krajowym.

Fot. CADWIT