Mały rębak, duża wydajność

Rębak SKORPION 280 SDBG to doskonały wybór dla firm i osób, które chcą pozyskiwać zrębki o jednorodnej frakcji. Jest to najmniejszy mobilny rębak bębnowy z podajnikiem gąsienicowym produkowany w Europie. Przy niewielkich gabarytach, które pozwalają na wygodne używanie maszyny, ma ona duże możliwości przerobowe.

 

Wysoka wydajność rębaka jest osiągana poprzez użycie bębnowego układu tnącego i zastosowanego systemu wciągania drewna, który składa się z zabudowanej w wahaczu zębatej rolki dociskająco-wciągającej o średnicy 280 mm oraz stołu załadowczego z zębatą gąsienicą o długości 680 mm, którą poprzedza składana ręcznie klapa załadowcza. Takie rozwiązanie pozwala na łatwiejszy załadunek drewna, co usprawnia pracę operatorów i zwiększa efektywność. Praca operatora polega na położeniu drewna na transporterze gąsienicowym lub ewentualnie lekkim popchnięciu materiału. Rolkę i gąsienicę napędza układ silników hydraulicznych wraz z reduktorami z pompy hydraulicznej zamontowanej na rębaku.

System napędowy w tym rębaku stanowi trzycylindrowy silnik wysokoprężny Lombardini LDW 1603 o mocy 40,1 KM. Silnik chłodzony jest cieczą i w standardzie zabudowany maską. W celu utrzymania kilkugodzinnej, ciągłej pracy rębaka, zainstalowany jest w nim zbiornik paliwa o pojemności 40 l.

Gardziel rębaka o wymiarach 265 mm (szerokość) i 190 mm (wysokość) pozwala na rozdrabnianie gałęzi wraz z konarami i odrostami (z liśćmi i z igliwiem), a także drewna okrągłego o średnicy do 18 cm.

 

Innowacje w wyposażeniu stadnardowym

W modelu Skorpion 280 SDBG zastosowano bęben płaszczowy z sektorowym układem 3 noży tnących – jeden obrót bębna to jedno cięcie drewna na całej szerokości bębna. Innowacyjne rozwiązanie to: równomierne obciążenia systemu tnącego, stabilna praca silnika spalinowego i ekonomiczne zużycie paliwa.

Zastosowanie specjalistycznych noży tnących umożliwia zaostrzenie ich w okresie użytkowania z długości nominalnej nawet o 20 mm, tym samym wydłużając ich żywotność. Konstrukcja zastosowanych noży tnących umożliwia ich bardzo łatwą regulację oraz montaż. Wszystkie noże są wykonane z odpowiednio dobranych stali narzędziowych oraz poddane profesjonalnej obróbce cieplnej.

Rębak w standardzie wyposażony jest w hydrauliczny zawór do płynnej regulacji prędkości podawania drewna do rozdrabniania w zakresie cięcia od 5 do 25 mm. Dzięki takiemu rozwiązaniu można produkować drobny zrębek, który poddany dalszemu przerobowi na młynach młotkowych można wykorzystywać do produkcji brykietu lub pelletu, zaś gruby zrębek jest idealnym materiałem opałowym lub przeznaczonym do sprzedaży na cele przemysłowe.

Za jednorodność otrzymywanej frakcji zrębka (zapobieganie powstawaniu niedorębów, drzazg) odpowiada sito zainstalowane pod systemem tnącym rębaka. Zrębek wybierany jest spod sita przenośnikiem ślimakowym do wentylatora wyrzutowego i za jego pomocą wyrzucany na zewnątrz rurą wyrzutową. Zastosowana w rębaku rura wyrzutowa obracana jest ręcznie za pomocą ślimakowej obrotnicy o kąt 360° w stosunku do podstawy rębaka. Rura wyrzutowa na czas transportu jest składna.

Nad bezpieczeństwem operatora rębaka czuwa linkowy wyłącznik bezpieczeństwa, który poprzez pociągnięcie linki w dowolną stronę powoduje zatrzymanie hydraulicznego układu podawczego. Odblokowanie układu następuje przez wciśnięcie przycisku „Reset”, następnie – aby powrócić do cyklu pracy rębaka (wciągania materiału) – należy wcisnąć przycisk „Do przodu”. Zatrzymanie układu podawczego następuje również poprzez wciśnięcie przycisku „Stop awaryjny”.

Do standardowego wyposażenia rębaka należy jeden z najnowocześniejszych elektronicznych systemów No-stress dostępnych na rynku europejskim, który eliminuje ewentualne zmartwienia użytkownika o przeciążenie układu napędowego, poprzez automatyczne czasowe zatrzymanie układu podającego. Edytowalne oprogramowanie systemu antyprzeciążeniowego No-stress pozwala w prosty sposób na zmianę ustawień pracy maszyny i dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Program „grube drewno”, „cienkie drewno” umożliwia szybką zmianę trybu pracy rębaka w celu dostosowania do aktualnie rozdrabnianego materiału i efektywniejszej pracy maszyny. System ten ma wbudowany licznik motogodzin.

Rębak Skorpion 280 SDBG otrzymał europejską homologację, która pozwala na rejestrację maszyny i dopuszczenie do ruchu drogowego.

Konstrukcja rębaka osadzona jest na podwoziu jednoosiowym, wyposażonym w hamulec najazdowy i postojowy oraz zaczep holowniczy pod sworzeń kulisty lub uchwyt oczkowy. Rębak w formie przyczepy specjalnej pozwala na szybkie przemieszczanie się między miejscami pracy i wyposażony jest w LED-owe oświetlenie drogowe.

Uzyskany poprzez proces zrębkowania zrębek może zostać wykorzystany do bezpośredniego spalania w piecach, do produkcji kompostu, do celów dekoracyjnych oraz, po wtórnym rozdrobnieniu przez młyn bijakowy, jako surowiec do produkcji brykietu i pelletu.

 

MODEL URZĄDZENIA SKORPION 280 SDBG
Gabaryty (dł. x szer. x wys.) [mm] 3750 (4460)* x 1810 x 2300 (3100)*
Waga [kg] 1620
Średnica rozdrabnianego materiału [mm] 180
Ilość noży[szt.] 3 tnące + 1 podporowy
Szybkość podawania [mb/min] do 22
Wydajność zrębkowania [m3/h] do 10
Szerokość zrębka [mm] do 25 mm w zależności od materiału
Sposób podawania rolka i podajnik gąsienicowy o napędzie hydraulicznym
Średnica cięcia bębna [mm] 420
Wymiary gardzieli (szer. x wys.) [mm] 265 x 190
Sito – oczko [mm] od 30 do 50
DANE TECHNICZNE SILNIKA
Typ LOMBARDINI 1603
Pojemność skokowa [cm3] 1649
Moc silnika [KM] 40,1
Rodzaj chłodzenia ciecz
Rodzaj paliwa olej napędowy
Pojemność zbiornika paliwa [l] 40
Max. zużycie paliwa [l/h] 6

()* – wymiar po rozłożeniu.

 

Standardowe wyposażenie rębaka:

  • Koło zapasowe
  • Rura wyrzutowa ze ślimakową obrotnicą 360°, deflektor.
  • LED-owe oświetlenie drogowe.
  • Własny system hydrauliczny.
  • System antyprzeciążeniowy No–stress z licznikiem motogodzin.
  • Składana rura wyrzutowa.

http://teknamotor.pl/

Fot. Teknamotor

.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług