5945UAP050L51-8_HTR9011B3000-drawing

Małe jest piękne!

Koło LINEA load Φ50 z łożyskiem kulkowym, którego producentem jest firma TENTE, zostało nagrodzone Złotym Medalem MTP na targach FURNICA 2017. Produkt oferuje dużą nośność – 100 kg, przy małej wysokości całkowitej – 50 mm. Koło może być w pełni personalizowane. Do wyboru jest 9 standardowych kolorów i setki niestandardowych. Można zmienić kolor kapsla, bieżni, obudowy i dźwigni hamulca. Dodatkowo, techniką laserowego graweru, producent może nanieść logo lub inną grafikę na dowolną części koła.

Jak twierdzi firma TENTE, żaden inny producent nie oferuje podwójnego koła tworzywowego o tak małej średnicy – tylko 50 mm, którego nośność dynamiczna wynosi 100 kg, a statyczna 200 kg. To oznacza, że urządzenie poruszające się na czterech kołach LINEA load Φ50 może mieć wagę 300 kg. Zgodnie z standardami bezpieczeństwa TENTE, maksymalne obciążenie, oblicza się dzieląc masę ładunku przez trzy. Jest to podyktowane sytuacją, w której podczas przemieszczania ładunku, jedno z kół ze względu na nierówności, odrywa się od podłoża, wówczas cały ciężar skupiony jest na trzech pozostałych kołach. Ponadto wysokość całkowita koła jest zbliżona do jego średnicy, co pozwala na bardzo niską zabudowę pod na przykład meblem i innym urządzeniem, przy zachowaniu maksymalnej manewrowalności.

Innowacją jest zastosowanie w LINEA load Φ50 aż trzech kulkowych łożysk precyzyjnych (dwa w piaście koła oraz jedno w obrotnicy), które mają przełomowy wpływ na mobilność zestawu i opory toczenia. Manewrowalność jest większa o 20% w porównaniu do poprzedniego modelu, który nie posiadał kulkowego łożyska precyzyjnego w obrotnicy. Łożyska wykorzystywane w  LINEA load Φ50 są specjalnie modyfikowane na potrzeby tego produktu. Pierścień wewnętrzny, po którym porusza się koszyk z elementami tocznymi jest dodatkowo wypolerowany. Na zewnętrznej części pierścienia, tworzone są specjalne frezy, które wzmacniają spójność łożyska z tworzywem. Poliuretanowy bieżnik jest zaokrąglony, co zmniejsza opory toczenia.

LINEA load Φ50 ma możliwość zastosowania różnych mocowań, na przykład: trzpienia gwintowanego czy trzpienia z płytką o kilku rozmiarach.

Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem jest blokada koła – hamulec, podczas aktywacji styka się z powierzchnią, po której się porusza, co uniemożliwia wyłamanie podczas aktywacji. Zabieg ten, znacznie zwiększa wytrzymałość hamulca. Wejście na mocowanie (w tym przypadku trzpień) jest przechylone o 2%, co zmniejsza offset (promień pracy/obrotu koła).

LINEA load Φ50 spełnia normy EN 12530 i EN 12528 oraz wszystkie wymagane standardy.

Produkt jest wyjątkowo ekonomiczny, ponieważ znacząco niweluje opory toczenia urządzeń na nim zamontowanych. Prowadzi to do zwiększenia ergonomii pracy, sprzyja ekonomicznemu wykorzystaniu zasobów pracowniczych, znacząco obniża koszty eksploatacji urządzeń, a poprzez unikalną bezawaryjność zmniejsza koszty serwisu.

LINEA load Φ50 jest zoptymalizowana pod względem procesów produkcyjnych. Formy wtryskowe używane do koła, projektowane były za pomocą oprogramowania FEM (metoda elementów skończonych), co przyczyniło się do znacznej oszczędności energii, zużywanej w procesie wtrysku tworzywa sztucznego oraz niskiego procentu odpadu granulatu.

Ten zestaw kołowy może być także personalizowany pod względem kolorystycznym. Zmianie kolorystycznej mogą być poddane: kapsel, bieżnia, obudowa, dźwignia hamulca. Firma dysponuje 9 standardowymi kolorami, ale może barwę dopasować również do indywidualnych oczekiwań klienta. Istnieje możliwość naniesienia techniką laserowego graweru logo lub innej grafiki, która może być osadzone na dowolnej części koła, na przykład na bieżni, dźwigni hamulca i kapslu. Ponadto techniką kolorowego nadruku, można nanieść dowolną grafikę na kapsel koła, może to być na przykład imitacja drewna lub zdjęcie.

LINEA load Φ50 to wyjątkowy design, doceniony przez światowych projektantów, między innymi: James Tobias, JMM, VIPACK FURNITURE, MORITOH, Scicon. To jedno z pierwszych kół, których nie trzeba ukrywać , które zdobi, a nie oszpeca urządzenie. Dzięki temu, że koło należy do rodziny produktów LINEA, która obejmuje koła o identycznym designie i kolorystyce o średnicach 50, 65, 75, 100, 125 oraz 150 mm, daje szerokie możliwości projektantom w zastosowaniu kół o tym samym wyglądzie do urządzeń o różnych gabarytach, ciężarach i wymaganiach dotyczących mobilności.

Materiały użyte do produkcji LINEA load Φ50 podlegają recyklingowi. Wykorzystywany poliamid i poliuretan, przetwarzany jest po zastosowaniu procesu hydrolizy. Dzięki wykorzystaniu pary wodnej, hydroliza umożliwia rozkład polimerów polikondensacyjnych i ich ponowne wykorzystanie. Z kolei stal wykorzystywana w łożyskach i hamulcu, może być poddana ponownemu przetopieniu. Koło można regenerować. Jego poszczególne elementy, na przykład kapsle można wymienić samodzielnie.

Wsparcie serwisowe dla tego koła można uzyskać w każdej z 30 spółek firmy rozmieszczonych na całym świecie.

LINEA load Φ50 to doskonale funkcjonujący i świetnie wyglądający produkt, który gwarantuje:

– dłuższą eksploatację dzięki zastosowaniu materiału pierwotnego,

– rzadszą potrzebę wymiany lub naprawy kół,

– dzięki niskiej wysokości całkowitej koła, pozwala konstruktorom na zoptymalizowanie konstrukcji np. mebla,

– zwiększa bezawaryjność i bezpieczeństwo mebli, sprzętu medycznego (inkubatorów, łóżek porodowych, ultrasonografów) i wszelkich urządzeniach, w których jest wykorzystywany,

– wykazuje się wysoką odpornością na różnego rodzaju substancje chemiczne,

– manewrowalność większa o 20% w porównaniu do pierwowzoru,

– nośność dynamiczna 100 kg na jedno koło, 300 kg na cztery koła,

– produkt recyklingowalny,

– spełnia normę instytucjonalną EN 12530 dla sklepów, restauracji, hoteli, budynków służących edukacji i szpitali oraz normą EN 12528 dotyczącą zespołów jezdnych stosowanych do mebli, wyłączając zespoły jezdne stosowane do krzeseł obrotowych i innych specjalnych zastosowań.

TENTE powstało w Wermelskirchen w 1923 roku. Swoją działalność firma rozpoczęła od dystrybucji kół z żeliwa, kół fortepianowych, kół do mebli przesuwnych. Obecnie jest ona jednym z największych światowych producentów kół do łóżek szpitalnych, mebli, wózków sklepowych, specjalnych urządzeń transportowych, a także dostarcza kółka do wielu branży powiązanych z przemysłem i medycyną. Producent posiada jedną z największych sieci serwisowych na świecie, wszystkie koła produkowane są we własnych fabrykach firmy, ponad 200 000 dziennie.

TENTE posiada 30 spółek w 100 krajach na 6 kontynentach. Oprócz centrali w Kolonii ma 2 fabryki i 2 oddziały handlowe w Niemczech, 19 oddziałów handlowych i 3 fabryki w innych krajach europejskich, a także fabryki w USA, RPA i Chinach. Jako producent spełnia wymagania zgodne z normami ISO 9001, ISO 14001, PAH, REACH i RoHS.

www.tente.pl

error: Content is protected !!