Kwiatowe wzory, butelkowa zieleń i opływowa bryła mebli

Kameleon.pro od ponad 20 lat z powodzeniem zaopatruje pracownie tapicerskie w tkaniny oraz komponenty do produkcji mebli. Zakupy możliwe są także za pośrednictwem sklepu internetowego, dzięki któremu produkty firmy z dnia na dzień docierają do klientów w całej Polsce. Www.sklep.kameleon.pro to dostęp do bazy liczącej ponad 5000 wyrobów.

Początkowo odwiedzającymi hurtownię kameleon.pro były lokalne zakłady i pracownie tapicerskie, ale stopniowo zasięg zainteresowanych się powiększał, a obecnie coraz więcej majsterkowiczów odwiedza salon w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Sklep Kameleon.pro jest szczególnym miejscem, w którym każdy tapicer znajdzie najwyższej jakości komponenty do produkcji mebli bez konieczności wychodzenia z domu. Co ważne, produkty dostępne są od ręki w wyjątkowo korzystnych cenach. Oprócz tkanin i dzianin meblowych w ofercie znajdują się tkaniny podbiciowe, najwyższej jakości włókniny i wypełnienia, artykuły metalowe (zagłówki, podnośniki, podłokietniki, rolki), artykuły pasmanteryjne (nici, pasy, kreda, suwaki, rzepy, tasiemki, sznurki), szeroka oferta elementów dekoracyjnych, nogi i ślizgi, profesjonalne narzędzia ręczne i elektronarzędzia, metalowe elementy złączne, systemy zamocowań oraz kleje.

Kwitnące tkaniny i okrągłe kształty w tapicerstwie

Nowy rok przyniósł diametralne zmiany, jeśli wziąć pod lupę wnętrzarskie trendy. Z przytupem odchodzi się od popularnych ostatnimi czasy szarości, bieli i kwadratowych mebli. Kolory podążają za naturą, a kształty łagodnieją. Geometryczne wzory ustępują miejsca roślinnym motywom w rozmiarze XXL. Wprowadzane są ciepło i połysk.

Miękkość aksamitu i intensywność barw

Tkaniny obiciowe – im bardziej lśniące, tym lepsze. Welurowe, koniecznie z połyskiem i długim włosiem. Aksamity w intensywnych barwach, które, jak żaden inny materiał, dodają przytulności. Ulubionymi kolorami projektantów w 2018 roku będą butelkowa zieleń, oliwka i khaki, chabrowy oraz kobalt, a także ciepłe odcienie różu. We wnętrzach spotykać się będzie również czerwone sofy i musztardowe fotele. Nadal modne będą tropikalne liście i duże, kolorowe kwiaty. Kwiatowe desenie będą miały za zadanie sprawić, byśmy poczuli się jak w tajemniczym ogrodzie. Stawiać będzie się na kontrasty i odważne połączenia kolorystyczne.

Meble tapicerowane na okrągło

Opływowe kształty mebli będą głównym wyznacznikiem obowiązujących trendów. Odchodzi się od ostrych krawędzi, by zaokrąglić formę mebli. Wprowadzi się do domów odnowione perełki z lat 70., które przyciągać będą wzrok niebanalną bryłą. Na salonach pojawią się bogato zdobione fotele retro, stojące na mosiężnych nogach. Na całego rozpocznie się także sezon odnawiania wyszperanych na strychu mebli po babci. Z roku na rok widać wzrost zainteresowania renowacją starych krzeseł i foteli. Fotel „muszelka”, czyli bohater lat 60. i 70., to jeden z kilku najbardziej poszukiwanych mebli ostatnich lat. Zainteresowanie odnowionymi perełkami okresu PRL wciąż wzrasta, a my coraz bardziej lubimy wprowadzać do swoich wnętrz przedmioty z duszą.

Dekoracje na bogato

Oprócz odpowiedniej tkaniny obiciowej niezwykle ważną rolę pełnić będą dodatki. Pinezki dekoracyjne oraz listwy mienić się będą kolorami miedzi, mosiądzu i złota. Nogi meblowe przybiorą wymyślne formy w stylu retro. Zmierza to w stronę przepychu i ekstrawagancji, ale w wysmakowanej formie.

(as)