Kompleksowa odpowiedź na potrzeby rynku

Firma VANHOLD MACHINERY Sp.z o.o. powstała półtora roku temu na bazie doświadczeń w sprzedaży maszyn nowych i używanych, remontach i serwisowaniu oraz sprowadzaniu maszyn z różnych części Europy i świata.  Celem powstania przedsiębiorstwa było właściwe odpowiadanie na zapotrzebowanie rynku, który poszukuje dziś kompleksowych rozwiązań i technologii.

 

– Założeniem było panować nad dostarczanymi maszynami, nad ich wyposażeniem i sterowaniem, a to nie zawsze było nam chętnie udostępniane przez producentów, a już zawsze ze –  zrozumiałą oczywiście – niechęcią do dania nam dostępu do softwareu, który jest szczególnie ważny w przypadku serwisowania maszyn z uwagi na czas reakcji na ewentualną awarię – mówi Ewelina Zembol-dyrektor sprzedaży z VANHOLD MACHINERY.

Na początku w planach przedsiębiorstwo miało produkcję strugarek czterostronnych, bo te dostarczane przez producentów zawsze wymagały dodatkowych prac, aby mogły spełnić oczekiwania klientów i wymogi przepisów.

– Wymagało to bardzo dużo zachodu, od znalezienia dobrej odlewni, przez firmy specjalizujące się w obróbce wielkogabarytowych korpusów, dobrych producentów wrzecion, przekładni i innych, poprzez lakiernie oraz dobrych integratorów zespołów urządzeń, aż po wybór osprzętu elektrycznego…. Zanim więc powstała pierwsza strugarka, zaczęliśmy od produkowania prostych podajników , a że głównym sprzedawanym produktem była strugarka czterostronna , więc i ten pierwszy podajnik był do strugarki czterostronnej, następnie – siłą rzeczy – powstał odbiornik ze strugarki czterostronnej, przekazujący do formatyzerko-czopiarki. W międzyczasie dostaliśmy zamówienie na linię produkcyjną składającą się z piły formatującej na początku linii poprzez podajnik, strugarkę czterostronną, urządzenia do odwracania elementów na prawą i lewą stronę i sztaplarki elementów z przekładkami. I to był impuls do tego, żeby przyspieszyć prace nad strugarką czterostronną. Od tego zamówienia produkcja strugarki odbywa się w kontrolowanym czasie, a jakość jest wysoka, czyli taka, jak powinna być  – wspomina Ewelina Zembol.

Główne założenie przy planowaniu strugarki czterostronnej było takie, że ma to być urządzenie wysokiej jakości, z żeliwnym korpusem , bardzo ciężkie, masywne i z doskonałymi blatami, odpornymi na ścieranie i wymiennymi na całej długości, a także z bardzo dobrą elektryką. Naturalnie, przy takim założeniu cena końcowa maszyny nie będzie najniższa. Ale z rozmów z klientami wynikało, że podejmując decyzję o zakupie, zwłaszcza gdy strugarka stanowić miała główną maszynę utrzymującą produkcję, albo miała być „sercem” jakiejś linii  produkcyjnej, ta cena wcale nie była taka najważniejsza.

 

– Niemniej wszystkie komponenty muszą być zunifikowane, żeby w razie potrzeby można było łatwo dostać części zamienne, bo klienci widząc nieznaną sobie markę, pomimo że maszyna jest bardzo dobra, zawsze zadają pytanie: „a jak z częściami zamiennymi?”, na które odpowiedzi są dwie, że jeśli nawet w danej chwili nie mielibyśmy takiej, to zawsze mamy kilka gotowych maszyn i możemy wymontować potrzebny element, aby szybciej go dostarczyć, a zresztą te części eksploatacyjne, czyli np., paski, rolki posuwu, łożyska są znormalizowane i łatwo dostępne. Przekładnie ślimaczne posuwu, które chcieliśmy mieć mocniejsze niż w rzeczywistości są w tego typu maszynach potrzebne, powstały we współpracy z zaprzyjaźnioną firmą z Piotrkowa Trybunalskiego, która dobrała nam dość drogie materiały na ślimaki i ślimacznice, ale znakomitej jakości. Naturalnie i one wymiar zewnętrzny i przełożenie oraz gabaryt zewnętrzny mają takie same, jak przekładnie innych producentów strugarek czterostronnych – mówi Ewelina Zembol.

Powstała strugarka czterostronna jest przyjazna dla operatora, łatwa w obsłudze i prosta w serwisie. Choć nie należy do najtańszych, to jest to maszyna bardzo dobrej jakości.

Firma VANHOLD MACHONERY zajmuje się także budową innych urządzeń, np. szlifierek krawędziowych i maszyn do obróbki forniru. Obecnie firma kończy produkcję linii do wytwarzania obrzeży z forniru (łączarka forniru na długość, urządzenie do podklejania flizeliną i szlifowania forniru oraz rozkrawarka na wąskie taśmy, z nawijaniem na rolki).

Do linii produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje również wiele innych maszyn, które kupuje od markowych producentów, np. szlifierki szerokotaśmowe ,formatyzerko-czopiarki, wielopiły czy optymalizacje.

 

Fot. 1 Linia do strugania i czopowania

Klasyk: najbardziej popularne połączenie maszyn w linię, z możliwością rozbudowy o załadunek automatyczny oraz układarkę pakietów.

Drewex Fot. 1

 

Fot. 2 Linia do strugania z podajnikiem i odbiornikiem krzyżowym

To podstawowy moduł, który stanowi serce wielu linii, może być rozbudowany o automatyczny załadunek materiału na podajnik przed strugarką , jak również o inne maszyny za odbiornikiem krzyżowym, np. czopiarkę, układarkę elementów, optymalizację lub inne.

Drewex Fot. 2

 

Fot. 3 Automatyczna linia do łączenia na mikrowczepy ze sztaplarką

Drewex Fot. 3

 

Fot. 4 Strugarka czterostronna  VANHOLD POWERMAX

Popularna strugarka, często stosowana w liniach z uwagi na małe gabaryty i niezbyt wielki ciężar (np. model 6-głowicowy – 5700 kg) i szybki posuw: do 100 m/min. Wyposażona w napędzane rolki posuwu w blacie.

Drewex Fot. 4

 

Fot. 5 Strugarka czterostronna VANHOLD UNIMAX

Klasyczna strugarka czterostronna, na odlewanych korpusach. Od 4 do 8 głowic, z różna szerokością i konfiguracją, z wrzecionami do rozpiłowywania oraz wrzecionem uniwersalnym. Wyposażona w napędzane rolki posuwu w blacie.

Drewex Fot. 5

 

Fot. 6 Strugarka czterostronna VANHOLD HYDROMAX

Potężna strugarka czterostronna przeznaczona do bardzo ciężkiej pracy, ze zwiększoną ilością walców posuwu (przy maszynie 6 głowicowej – 16 walców ciągnących, w tym 4 na wejściu o średnicy 200 mm) oraz dużej masie (maszyna 6-głowicowa – 9600 kg, a 8-głowicowa – 11200kg). Prędkości posuwu w maszynie wynoszą od 60 do 150m/min. Strugarka z wrzecionami z podporami hydro, z jointerami automatycznymi przeznaczona jest do zastosowania w produkcji elementów o większych przekrojach, zwłaszcza w programie ogrodowym.

Strugarka HYDROMAX wyposażona jest w napędzane rolki posuwowe w blacie: 6 walców w blacie w maszynie 6-głowicowej i 9 w 8-głowicowej.

Drewex Fot. 6Fot. VANHOLD MACHINERY Sp.z o.o.

 

http://www.vanhold.pl/

error: Content is protected !!