Jeszcze miesiąc do targów AMIA

Organizowane w Centrum konferencyjno-targowym Expo Mazury Targi Technologii Obróbki Drewna i Produkcji Mebli AMIA potrwają od 5 do 7 września 2018. Odbywające się w formule „business to business” wydarzenie powstało z myślą o producentach i dostawcach maszyn, urządzeń, sprzętu i osprzętu dla branży okołomeblowej w rejonie zaliczanym do najbardziej atrakcyjnych miejsc w kraju pod względem lokalizacji firm związanych z przemysłem meblarskim.

 

Targi AMIA są organizowane w jednym czasie z Międzynarodowymi Targami Meblowymi i są idealną propozycją dla firm z sektora drzewnego i meblarskiego. Kontakty nawiązane w Ostródzie procentują w postaci dużych kontraktów, kluczowych szczególnie dla małych i średnich firm. Pozwalają nie tylko na prezentację produktów i usług, ale także na skuteczne wzmocnienie wizerunku własnej marki, pozyskanie nowych klientów z kraju i zagranicy oraz zweryfikowanie oczekiwań klientów w bezpośrednim kontakcie.

Największą atrakcją ubiegłorocznej edycji okazały się pokazy snycerskie w wykonaniu mistrzów z Pracowni Rzeźbiarskiej MebS, twórców mebli gdańskich. Na oczach zwiedzających przez cztery targowe  dni powstawało nowe dzieło – ręcznie robiona płaskorzeźba Herbu Ostródy. Zafascynowanych kunsztem rzeźbiarzy nie brakowało. Oprócz praktycznego pokazu powstawania mebli na zwiedzających czekał specjalny wykład o historii powstania mebli gdańskich i samych twórcach.

 

Targi dla profesjonalistów

Od momentu swojej premiery targi AMIA stały się obowiązkowym elementem na targowej mapie firm działających w branży drzewnej i meblarskiej. Od blisko 25 lat w Ostródzie spotykają się wszyscy pasjonaci meblarstwa, miłośnicy kunsztu, entuzjaści nowoczesnych rozwiązań, ale i klasycznego podejścia do mebli, architekci, designerzy, przedstawiciele działów projektowych, a od 4 lat również producenci i dostawcy maszyn i urządzeń do produkcji mebli, komponentów meblarskich czy specjalistycznego oprogramowania. Najstarsi weterani targowi pamiętają jeszcze edycje imprezy odbywające się w wysłużonych małych halach czy ekspozycje pod namiotami. By móc się jednak rozwijać, od dwóch lat scenariusz targów organizatorzy piszą na 50000 m² jednego z najnowocześniejszych obiektów targowo-konferencyjnych w Polsce – Expo Mazury – w sercu Warmii i Mazur.

Co zobaczymy na tegorocznej edycji targów? Z pewnością bardzo szeroki wachlarz produktów i usług: maszyny, urządzenia i narzędzia do obróbki drewna i produkcji mebli, sprzęt i urządzenia do magazynowania czy pakowania mebli, komponenty, akcesoria, półfabrykaty oraz chemikalia. AMIA to także znakomita okazja do poznania technicznych i technologicznych trendów w produkcji mebli i obróbki drewna. W Ostródzie spotkają się przedstawiciele działów zaopatrzenia i zakupów, działów technicznych i technologicznych zakładów meblarskich, producenci drewnianej stolarki, schodów i podłóg, a także przedstawiciele stolarni i zakładów tartacznych.

Targom towarzyszyć będą dodatkowe wydarzenia: specjalistyczne szkolenia, prelekcje eksperckie czy praktyczne pokazy.

 

Rozwiń żagle w Ostródzie!

W czasie trwania targów AMIA poznamy też laureatów przyznawanej od 2015 roku nagrody Centrum konferencyjno-targowego Expo Mazury – „Żagiel Rozwoju”. Wyróżnienie to otrzymują firmy, które na rynek wprowadzają produkty nowe, wyjątkowe i unikalne, które swoim nowatorskim podejściem do meblarstwa mogą wytyczać kierunki rozwoju dla całej branży. Produkty, które poddawane są ocenie, muszą być rozwojowe i istnieć na rynku krócej niż rok. Aby odpowiednio zaopiniować konkursowe produkty i technologie, organizatorzy targów powołują kapituły ekspertów, które decydują o tym, kto powinien otrzymać Żagiel Rozwoju. Dzięki temu nagroda traktowana jest jako rzetelne potwierdzenie wysokiej jakości uhonorowanych nią produktów.

 

Fot. AMIA