Jakość w parze z ceną

„Doskonała jakość w dobrej cenie” – pod taką dewizą PPHU K. Orzełek, K. Markisz prawie 30 lat dostarcza na rynek krajowy i zagraniczny szeroki asortyment wysokiej jakości akcesoriów meblowych. Do najbardziej rozpoznawalnych produktów w ofercie należą aluminiowe uchwyty meblowe, stelaże i podnośniki łóżek, stelaże biurek i komód oraz systemy drzwi przesuwnych.

Stelaże i podnośniki do łóżek

Ramy łóżek występują w wersji pojedynczej i podwójnej w standardowych rozmiarach, jednak producent realizuje także zlecenia nietypowe.

Nowością w ofercie są ramy wykonane z profili o przekrojach: 30 x 20, 30 x 30, 40 x 20 mm oraz stelaże o najsolidniejszym na rynku przekroju – 40 x 30 mm. Ilość listew sprężystych do wyboru to 40 lub 48 sztuk. Podstawowym kolorem jest czarny matowy, natomiast istnieje możliwość wykonania ram w innych kolorach z palety RAL. Do ram producent przewidział trzy kompatybilne podnośniki o indeksach PO 8.205 – mniejszy, PO 8.210 – średni oraz PO 8.215 – większy. Otwieranie i zamykanie realizowane jest za pomocą cichych i bezawaryjnych sprężyn gazowych dających wysoki komfort użytkowania. Możliwe jest otwieranie wzdłużne i boczne. Kompletny zestaw do łóżka (rama, podnośnik, sprężyny gazowe, listwy sprężyste oraz wszystkie elementy montażowe) dostarczane są w kompaktowej formie w niedużym opakowaniu kartonowym wraz ze szczegółową instrukcją do samodzielnego montażu.

Kolejną nowością są pojedyncze stelaże łóżek z możliwością regulacji kąta nachylenia oparcia. Posiadają one zawias z 4 stopniami regulacji, dzięki czemu są one prostym w obsłudze i jednoczenie ergonomicznym rozwiązaniem.

Nogi meblowe, stelaże biurek i komód

Zgodnie z oczekiwaniami klientów nogi i stelaże wykonywane są z rur i profili stalowych o rożnych kształtach i wymiarach przekrojów. Od kwadratowych, przez prostokątne, owalne do okrągłych oraz ich kombinacje.

W zależności od potrzeb elementy do biurka dostarczane są jako pojedyncze nogi uzupełniane elementami z płyty bądź kompletne stelaże z belkami podblatowymi i kanałami kablowymi, do których wystarczy tylko zamontować blat. Opcjonalnie nogi i stelaże mogą występować z maskownicami o różnych kształtach i wymiarach. Nogi i stelaże występują w formie składanej lub spawane jako jednolita bryła. Wykończenie powierzchni to lakierowanie proszkowe w kolorach z palety RAL (matowe bądź połyskliwe), nowością są lakiery bardzo dobrze imitujące miedź, brąz i mosiądz.

Producent oferuje wyżej wymienione elementy w standardowych rozmiarach, a także wykonane pod indywidualne potrzeby klienta.

S03, A02, B02 i M02 – nowości w systemach drzwi przesuwnych

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniu klientów, producent stale opracowuje nowe systemy drzwi przesuwnych i ulepsza już istniejące. Nowościami w ofercie są:

  System S03 dla drzwi o ciężarze do 40 kg – bliźniaczy do funkcjonującego już systemu S01, natomiast umożliwiający ukrycie dolnego profilu prowadzącego pod wieńcem dolnym;

  Systemy A02 oraz B02 dla drzwi o ciężarze do 60 kg (bliźniacze do systemów A01 i B01) w wersji REGULOWANEJ, dającej możliwość korekty położenia drzwi w zakresie 6 mm;

  System cichego domyku do zestawów A01, B01 i S01;

System M02 – dla drzwi o ciężarze do 50 kg, oparty na dolnym, podwójnym torze jezdnym; górne i dolne rolki prowadzące posiadają łożyska zapewniające cichą i bezawaryjną pracę; zaletą systemu jest szybki montaż górnego i dolnego aluminiowego toru jezdnego za pomocą klipsów.

Oferta firmy obejmuje także dodatkowe elementy potrzebne do stworzenia kompletnej szafy. Tory górne, tory dolne, profile uchwytowe wysoki i niski, maskownice boczne, ceowniki, kątowniki, elementy usztywniające, płytki łącznikowe oraz szczotki przeciwkurzowe. Wszystko to dostępne w standardowym kolorze chrom mat (RAL 9006) oraz w innych kolorach z palety RAL.