Fx550 – innowacyjna, polska pilarka formatowa

Na majowych targach Ligna 2017 miała premierę pilarka formatowa Fx550 firmy Rema S. A. Także w maju pierwsze egzemplarze tego modelu trafiły do klientów w celu przeprowadzenia testów ich funkcjonalności, napędów oraz oprogramowania. Regularna sprzedaż nowych pilarek rozpocznie się po wakacjach 2017.Leon Haric, kierownik działu handlowego firmy REMA S. A. mówi: „REMA Fx550 to nowa konstrukcja pilarki formatowej przewyższająca wszystko, co dotychczas stworzyliśmy. Precyzyjne układy bazowania i cięcia materiału zapewniają łatwiejszą i szybszą pracę. Innowacyjne systemy odpylania poprawiają warunki pracy. Trwała konstrukcja zapewnia bezawaryjność i sprawność maszyny na długie lata. Ergonomiczne rozwiązania połączone z doskonałym designem sprawiają, że praca staje się przyjemnością”.

Pilarka została zbudowana z solidnych podzespołów żeliwnych, które zapewniają jej funkcjonowanie przez długie lata. Nowy korpus maszyny oparty jest na kształtownikach połączonych zatrzaskami i zespawanych ze sobą, dzięki czemu uzyskano doskonały poziom sztywności konstrukcji, spotykany tylko w najwyższej klasy konkurencyjnych urządzeniach tego typu.

Model Fx550 pozwala przecinać wiele różnych materiałów. Nowa konstrukcja agregatu tnącego umożliwia zainstalowanie tarczy o maksymalnej średnicy 550 mm, dzięki czemu możliwe jest cięcie do wysokości 200 mm. Mocny silnik 6 kW w standardzie S1 radzi sobie z każdym rodzajem płyty meblarskiej czy z drewnem litym.

Pilarka została wyposażona w nowy system precyzyjnego ustawiania liniału wzdłużnego. Działa on bardzo szybko, przy zachowaniu niezwykłej dokładności i niezawodności. Posiada też funkcję bezkolizyjnego podjazdu do piły głównej. Czytnik elektroniczny szerokości piłowania liniału wzdłużnego ma funkcję pamięci absolutnej o dokładności pracy 0,1 mm (element opcjonalny dla wersji 2-osiowej i manualnej).

Nowy zderzak liniału poprzecznego wyposażony jest w system precyzyjnego ustawiania z możliwością montażu elektronicznego czytnika z funkcją pamięci absolutnej i dokładnością 0,1 mm (jako opcja). Dla wersji z 6 osiami dostępny jest automatyczny liniał poprzeczny, sterowany z panelu dotykowego i zapewniający najwyższy poziom dokładności.

Przesuwalny, łatwo dostępny panel dotykowy o wysokiej rozdzielczości zapewnia pełną kontrolę nad pracą maszyny.

Pilarka posiada także nowy wspornik wychylny, który charakteryzuje się większą wytrzymałością i bardziej łatwą konserwacją. Opcjonalnie istnieje możliwość wyposażenia maszyny w 2 niezależne zderzaki z czytnikami elektronicznymi.

Innowacyjny wał wrzeciona głównego o zwiększonej średnicy z zastosowaniem sprężyn kompensacyjnych jest znacznie cichszy niż jego poprzednicy. Drgania tego elementu podczas pracy zostały ograniczone do minimum. To nowoczesne rozwiązanie opracowane zostało na podstawie badań przeprowadzonych we współpracy z Wydziałem Mechanicznym Politechniki Gdańskiej.

Pilarka została wyposażona w innowacyjną osłonę górną, łatwą do ustawienia za pomocą ergonomicznej rączki. Użyta w niej sprężyna gazowa zapewnia swobodne i płynne dostosowanie do wysokości ciętego materiału. Leon Haric tłumaczy: „Koleba została zaprojektowana pod kątem optymalnego odpylania. Minimalizacja przestrzeni poniżej podcinaka oraz krótszy króciec ułatwiają zasysanie wiórów. Innowacja osłony górnej kryje się wewnątrz. Wyrzucane przez piłę główną wióry są skutecznie wyłapywane przez dwie strefy o wyższych parametrach ssących. Także to rozwiązanie opracowaliśmy na podstawie prac badawczych prowadzonych we współpracy z Wydziałem Mechanicznym Politechniki Gdańskiej”.

(jz)

Pilarka jest dostępna w 5 wersjach:

  • z 6 osiami ustawianymi przez serwonapędy, sterowanymi z 7-calowego panelu dotykowego, pozycjonowanie: liniału poprzecznego, liniału wzdłużnego, wysokości i kąta piły głównej oraz wysokości i pozycji wertykalnej piły podcinającej,
  • z 5 osiami ustawianymi przez serwonapędy, sterowane z 7-calowego panelu dotykowego, pozycjonowanie: liniału wzdłużnego, wysokości i kąta piły głównej oraz wysokości i pozycji wertykalnej piły podcinającej,
  • z 3 osiami ustawianymi przez serwonapędy, sterowanymi z 4-calowego panelu dotykowego, pozycjonowanie: liniału wzdłużnego, wysokości i kąta piły głównej,
  • z 2 osiami ustawianymi przez serwonapędy, sterowanymi z 4-calowego panelu dotykowego, pozycjonowanie: wysokości i kąta piły głównej,
  • z ręcznymi nastawami kąta i wysokości piłowania.

.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług