Ekonomiczna produkcja elementów drzewnych

Firma Nowigo Sp. z o.o. z Pomarzanowic koło Pobiedzisk w województwie wielkopolskim przeżywa intensywny rozwój. Zakład miesięcznie przerabia już około 1000 m3 tarcicy na różne elementy wykorzystywane w zakładach meblarskich, w tym w szczególności na fryzy i listwy liściaste i iglaste, strugane i niestrugane. Przedsiębiorstwo postanowiło poprawić ekonomiczność swojego działania poprzez zagospodarowanie powstających przy produkcji odpadów, dlatego też zainwestowało w nowoczesną linię do łączenia drewna na mikrowczepy Grecon ProfiJoint firmy Weinig.

Jest to wydajne i kompleksowe urządzenie składające się z frezarki, automatycznego systemu podawania kleju, stacji przekazywania oraz prasy, które zapewnia produkcję elementów o najwyższej jakości, z idealnie szczelnymi, precyzyjnymi połączeniami. Obróbka krótkich elementów odbywa się w sposób bezwibracyjny, a piły podcinające pracują z obrotami współbieżnymi, dzięki czemu nie powstają wyrwania w ciętym materiale.

Nowigo zwiększyło produkcję listew w ujęciu miesięcznym o 100 m3, a nabyte urządzenie wciąż posiada rezerwy mocy. Firma wytwarza przy jego użyciu głównie listwy z sosny, świerka i buku. Mogą one mieć maksymalną długość wynoszącą 6 metrów. Do przerobu wykorzystywana jest najwyższej jakości tarcica dostarczana przez firmę Kubi.

W przyszłości maszyna ma pozwolić włączyć do oferty także kantówkę okienną.

Klientami firmy Nowigo są duże zakłady meblarskie i stolarskie z całego kraju oraz mniejsi, lokalni producenci. Pełna oferta dostawcy obejmuje szeroki zakres materiałów drzewnych. Firma od początku swojego istnienia stawia na wyroby najwyższej jakości, dlatego współpracuje wyłącznie z renomowanymi producentami materiałów drzewnych z całego świata. Oferowane produkty spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Dążąc do zaspokajania dynamicznie zmieniających się potrzeb odbiorców, Novigo ciągle poszukuje nowych rozwiązań i wprowadza je do swojego asortymentu.

Rafał Gałązka, współwłaściciel przedsiębiorstwa podkreśla: „Mając na względzie dobro klienta, jak również rozwój własny, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych kontrahentów, szukając dla nich materiału spełniającego ich wymagania. Jesteśmy młodym zespołem pełnym sił do pracy i poszukiwań nowych gałęzi w sektorze drzewnym. Nasze podejście do ludzi owocuje zaufaniem obdarzanym nas przez wiele firm, poszerzając z dnia na dzień bazę zadowolonych klientów”.

(jz)