Nestro Fot. 1

Ekoinnowacyjne rębaki i brykieciarki, czyli czyste rozwiązania!

Jak obniżyć koszty? Jak jeszcze lepiej wykorzystać potencjał w swoim zakładzie? Te, jak i inne, podobne pytania, zadaje dziś sobie każdy przedsiębiorca, który myśli o przyszłości swojego zakładu.

 

Jednym z kierunków rozwoju, gdzie obniżenie kosztów jest możliwe i zawsze opłacalne, jest zagospodarowanie odpadów poprodukcyjnych z pomocą ekoinnowacyjnych rębaków i brykieciarek do odpadów drzewnych i drewnopochodnych. Tego typu urządzenia NESTRO ma w swojej ofercie już od ponad 30 lat. Najważniejsze cechy ekoinowacyjnych rozwiązań w oferowanych rębakach i brykieciarkach to: zmniejszenie wykorzystania energii, redukcja hałasu, wyeliminowanie negatywnego oddziaływania środowiskowego dotychczasowych rozwiązań, zapobieganie dalszemu obciążaniu środowiska, eliminacja pojęcia odpadu.

Firma wypracowuje rozwiązania, których celem jest ograniczenie oddziaływania odpadów poprodukcyjnych na środowisko, a wiele firm z branży meblowej dostrzegło nowe szanse na to, by realizować założenie redukcji lub eliminacji odpadów poprodukcyjnych poprzez rozwiązania spełniające kryteria ekorozwoju. Poprzez zastosowanie ekoinnowacyjnych rębaków i brykieciarek oferowanych przez NESTRO, można wpływać pozytywnie nie tylko na środowisko, ale również na poprawę wyników ekonomicznych przedsiębiorstw branży meblowej.

 

Ekoinnowacyjny rębak odpadów poprodukcyjnych ważny w każdym przedsiębiorstwie

Dlaczego warto inwestować w rębaki odpadów poprodukcyjnych? Po pierwsze ze względu na bezpieczeństwo człowieka i techniki poprzez zagospodarowanie odpadów, po drugie – aby uzyskać ergonomiczne stanowiska pracy, a tym samym polepszyć procesy produkcyjne. Rębak typ NZL pracujący w wielu zakładach produkcyjnych to także oszczędność ciepła uzyskiwana poprzez pneumatyczne transportowanie rozdrobnionego materiału do silosu NESTRO, a następnie spalanie zrębek w automatycznych kotłach Lignotherm o mocy 320 do 1000kW.

NESTRO oferuje 8 typów rębaków z serii NZL, które sprostają oczekiwaniom stawianym zarówno przez niewielkie zakłady drzewne, jak i tym większym o charakterze przemysłowym. Dzięki tym urządzeniom można rozwiązać problem zalegających odpadów drzewnych poprzez ich rozdrobnienie i tym samym zmniejszenie objętości. Rębaki z serii NZL poradzą sobie z przerobieniem zarówno drewna miękkiego, jak i twardego, a także płyt wiórowych i wszelkich materiałów drewnopodobnych.

Tak przygotowane zrębki to doskonały materiał, z którego można produkować brykiet. W realizacji takiego przedsięwzięcia sprawdzą się brykieciarki oferowane przez firmę NESTRO. To siedem modeli różniących się wydajnością: od 40 do 300 kg brykietu na godzinę. Maszyny sprostają wszystkim wymogom przy brykietowaniu zrębków, wiórów i pyłów pochodzenia drzewnego, ale też innych materiałów.

Technika rozdrabniania i brykietowania NESTRO, ze wszystkimi swoimi korzyściami, zdobywa w branży produkcji mebli coraz większe uznanie.

W przypadku wszystkich projektów techniki rozdrabniania i brykietowania, klienci NESTRO czerpią korzyści z planowania kompletnych rozwiązań, od przyjęcia postawionego problemu i planowania urządzenia, do rozruchu i przeszkolenia personelu. Indywidualne i zależne od specyfiki danego zakładu wymagania wobec poszczególnych urządzeń rozdrabniających i brykietujących są dla firmy za każdym razem nowym wyzwaniem. Na te warunki skierowana jest technologia firmy ze swoją dużą elastycznością i przystosowaniem do różnych warunków pracy.

NESTRO tworzy kompletne rozwiązania różnych systemów dla przemysłu meblarskiego. Dewiza firmy w tym działaniu to: rozwiązania elastycznie i przyszłościowe, optymalne dla klientów i bezpieczne dla pracowników.

 

Fot. Nestro

error: Content is protected !!