Edycja jubileuszowa targów HOLZ-HANDWERK

W dniach 18–21 marca 2020 r. specjaliści z branży drzewnej spotkają się na targach FENSTERBAU FRONTALE i HOLZ-HANDWERK w Norymberdze. W 17 halach w pełni zajętego centrum wystawienniczego ponownie zaprezentowane zostaną najnowsze trendy w rzemiośle obróbki drewna i produkcji okien, drzwi i fasad. Organizatorzy zapowiadają, że swoją ofertę na obu imprezach pokaże ponad 1300 wystawców z ponad 40 krajów, którzy stworzą unikalne forum informacyjne dla zaangażowanych branż.

 

Przez 20 kolejnych edycji targi HOLZ-HANDWERK i połączone z nimi targi FENSTERBAU FRONTALE były miejscem spotkań specjalistów z całej Europy i jedną z najważniejszych imprez wystawienniczych poświęconych technologii maszyn i produkcji w przemyśle drzewnym. Bilans poprzedniej edycji targów HOLZ HANDWERK, która miała miejsce w 2018 roku, jest znakomity. Swoje możliwości i osiągnięcia technologiczne pokazało 515 wystawców z 19 krajów, którzy zaprezentowali szeroką gamę innowacyjnych produktów. W badaniu przeprowadzonym po targach 98% firm stwierdziło, że udało im się dotrzeć do najważniejszych grup docelowych dzięki udziałowi w tej imprezie wystawienniczej, 94% nawiązało nowe kontakty biznesowe, a 95% spodziewa się dalszych działań. Również targowa publiczność nie narzekała, bo aż 97% odwiedzających dobrze oceniło zarówno ofertę, jak i informacje i możliwości kontaktu na stoiskach.

Również targi FENSTERBAU FRONTALE 2018 z 813 wystawcami z 40 krajów umocniły swoją wiodącą pozycję wydarzenia kierowanego do producentów okien, drzwi i fasad, technologii oraz komponentów, a także powiązanej oferty maszyn i usług. To wydarzenie także zostało bardzo dobrze ocenione: 96% wystawców wysoko oceniło jakość rozmów z odwiedzającymi targi, 94% uznało udział w targach za sukces; to samo dotyczy 92% odwiedzających.

 

Okrągłe urodziny

Nadchodząca edycja połączonych imprez wystawienniczych FENSTERBAU FRONTALE i HOLZ-HANDWERK zapowiada się znakomicie, bo cała przestrzeń wystawiennicza została w pełni zarezerwowana już kilka miesięcy wcześniej. W roku jubileuszowym, we współpracy z Ferdinand-Holzmann-Verlag, targi rozszerzają swój program o warsztaty na temat zarządzania przedsiębiorstwem, a wśród poruszanych zagadnień znajdą się m.in. kwestie inwestowania, stolarzy jako przedsiębiorców oraz sztuki rzemiosła w czasach braku wykwalifikowanych pracowników.

 

Popularny program specjalny „DesignObjekt – ObjektDesign” Stowarzyszenia Stolarzy Bawarskich pod hasłem „POWER OF IDEA – MAKES IDEA” sugeruje praktyczne wdrożenie wymagań klienta. Ponadto CAMPUS HOLZ-HANDWERK oferuje centralną platformę edukacji i szkoleń. Swoją ofertę zaprezentuje tutaj 17 szkół technicznych, średnich i mistrzowskich.
Jednym z najważniejszych obszarów tematycznych targów HOLZ HANDWERK w 2020 troku będzie digitalizacja, bo do sukcesu biznesowego każdego rzemieślnika potrzebni są zadowoleni klienci. Przyczyniają się do tego kompetentni pracownicy, wydajne procesy pracy, zorientowane na zysk modele biznesowe oraz innowacyjne produkty i usługi. Cyfryzacja sprawia, że ​​wzajemne oddziaływanie tych elementów sukcesu można lepiej zaplanować i kontrolować dzięki większej przejrzystości. W jaki sposób można konkretnie wdrożyć cyfryzację w rzemiośle? Odpowiedzi udziela nowo utworzone forum „Digitization Practical Design in the Crafts”, które jest wdrażane przez G + F Publishing and Consulting GmbH wraz z NürnbergMesse.

Towarzyszące targom HOLZ HANDWERK, wiodące na świecie targi okien, drzwi i fasad FENSTERBAU FRONTALE, zapowiadają się równie ciekawie. Po raz kolejny wystawcy prezentujący swoją ofertę w ramach tego wydarzenia zajmą dziesięć hal i wraz z HOLZ-HANDWERK zajmą cały obszar NürnbergMesse. Inteligentny dom, automatyzacja, bezpieczeństwo, efektywność energetyczna i zrównoważony rozwój, komfort, ale także design i estetyka to kwestie, jakie będą poruszane na stoiskach, ale także w programie technicznym. Główne punkty FORUM FRONTALE FENSTERBAU obejmują wietrzenie, mieszkanie odpowiednie do wieku, korzystanie ze światła dziennego i promocję młodych talentów w branżach. Już po raz dziesiąty odbędzie się Forum Architektur-Fenster-Fassade (czwartek, 19 marca 2020 r.), kierowane do architektów i planistów budowlanych. Na specjalnym pokazie ift Rosenheim i NürnbergMesse w hali 1 zaprezentowane zostaną cyfrowe procesy, produkty, testy i usługi w 2020 roku, ze szczególnym uwzględnieniem „Fenestration Digital”.

Fot. NürnbergMesse