DREMA 2018 na drodze do Przemysłu 4.0

Chcąc nadążać za zmianami, wynikającymi z rozwoju gospodarki, a co za tym idzie – wpisywać się w ideę Przemysłu 4.0, która zagościła już na dobre w umysłach polskich i światowych przedsiębiorców, nie da się uniknąć inwestycji w innowacyjne technologie i nowoczesne maszyny.  Każdego roku Poznań przez cztery dni staje się stolicą przemysłu drzewnego i meblarskiego, a Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi Dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA wyznacznikiem zmian, trendów i kierunku, w jakim zmierza branża. Dobra passa w sektorze drzewnym i meblarskim rokuje na dynamiczny rozwój tegorocznej edycji targów DREMA 2018, która pod względem kompleksowej ekspozycji, ilości wystawców i prezentacji najnowocześniejszych rozwiązań dla przemysłu związanego z obróbką drewna zapowiada się rekordowo!

Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA, zapowiada: „We wrześniu w Poznaniu skupimy się na upowszechnianiu idei czwartej rewolucji przemysłowej, szczególnie w przemyśle meblarskim”.  W centrum uwagi znajdą się digitalizacja, integracja i automatyzacja procesów technologicznych.  Wystawcy targów DREMA zaprezentują maszyny, urządzenia, rozwiązania technologiczne i oprogramowanie działające zgodnie z koncepcją Przemysłu 4.0”.

Tegoroczna ekspozycja DREMA 2018 obejmować będzie 7 pawilonów wystawienniczych (3, 3A, 4, 5, 5A, 6, 8 oraz teren otwarty), udział w targach wezmą liderzy rynku z 25 krajów, którzy zaprezentują technologie jutra dedykowane branży drzewnej, leśnej i meblarskiej!.  Przez cztery dni na targach Drema 2018 będzie można zapoznać się z ofertą wszystkich firm, które liczą się w branży drzewno-meblarskiej. Z roku na rok ekspozycja jest coraz bogatsza, a stoiska coraz większe i bardziej pokaźne. Wielu wystawców zaprezentuje koncepcje rozwiązań dla przemysłu drzewnego i meblarskiego w ramach idei Przemysłu 4.0.  W tym cyfryzacji, integracji i automatyzacji procesów produkcji i przetwórstwa drewna, zarówno dla małych zakładów rzemieślniczych, jak i dużych fabryk mebli. Edycja targów 2017 okazała się być bardzo udaną – na powierzchni wystawienniczej 23 600 m2, zaprezentowało się ponad 380 wystawców.  Teren Międzynarodowych Targów Poznańskich odwiedziło łącznie 15 800 uczestników bloku targów DREMA FURNICA SOFAB. W tegorocznej edycji DREMA 2018 planowane jest przekroczenie tych parametrów i osiągnięcie lepszych wyników.

Platforma współpracy i rozwój branży

Targi DREMA są niczym papierek lakmusowy – odzwierciedlają sytuację, jaka panuje w branży. Organizatorom udało się stworzyć kreatywną platformę współpracy, w którą zaangażowane są wiodące stowarzyszenia i izby branżowe, branżowe media oraz wystawcy. Konstruktywna wymiana doświadczeń owocuje wzbogaceniem programu wydarzeń towarzyszących ekspozycji, znacząco wspomagając prężny rozwój – wciąż realizowane są nowe pomysły i przedsięwzięcia, które wpisują się w oczekiwania przedstawicieli rynku.

„Według danych statystycznych, rok 2017 to rekord w wytwarzaniu mebli w Polsce – wartość produkcji sprzedanej wyniosła 41,8 mld zł i wciąż jest na fali wznoszącej. Dużą rolę odgrywają niewątpliwie innowacyjne rozwiązania maszynowe i technologiczne. A te najlepiej poznać na żywo na targach DREMA. Dlatego – jeśli chodzi o przyszłość branży, a co za tym idzie – targów DREMA – jestem spokojny i z optymizmem patrzę przyszłość. Produkcja mebli w Polsce wciąż rośnie, branża się rozwija, producenci odnotowują coraz więcej zamówień ale brakuje wykwalifikowanej kadry. To sprawia, że w coraz szerszym stopniu wiele fabryk stawia na automatyzację produkcji. Pragnąc zarówno zwiększyć moce produkcyjne, jak i zoptymalizować czas oczekiwania na zamówienie. Uczestnictwo w targach DREMA daje znakomitą możliwość – z jednej strony – do zaprezentowania nowych produktów i udoskonalonych rozwiązań, z drugiej strony – do zapoznania się z szeroką ofertą firm z branży i aktualnymi trendami” – podkreśla Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA.

I biznes, i inicjatywy prospołeczne

Targi DREMA, poza czysto biznesowym charakterem, pełnią też liczne funkcje: edukacyjną, charytatywną, promocyjną – to wszystko sprawia, że oferta jest kompleksowa i przyciąga rzesze osób zawodowo i hobbystycznie związane z obróbką drewna. Funkcja edukacyjna przejawia się w prelekcjach i warsztatach, kierowanych zarówno do Wystawców, jak i Zwiedzających.  Obejmuje ona  m.in. tematykę: ekologicznego spalania drewna (biomasa/ pellet), bezpieczeństwa maszyn (projekt TeSaMa), procesu powstawania mebli czy podłóg (fabryki mebli na żywo, warsztaty parkieciarskie), strefa wiedzy z ofertą szkoleń, kursów i literatury branżowej. Podczas targów Drema jest również miejsce na prospołeczne inicjatywy – funkcja charytatywna to przede wszystkim idea Drema Dzieciom – wyjątkowy projekt charytatywny, którego celem jest wykonanie przez cztery dni trwania targów DREMA kompletów mebli dla dzieci z domów dziecka czy rodzin zastępczych. Funkcja promocyjna to z kolei nacisk na propagowanie branży, pokazywanie siły stowarzyszeń krajowych, jak i zagranicznych (Pawilon Promocji Drewna), organizacja konferencji KOOPDREW i spotkań b2b.

Szerokie perspektywy

Targi DREMA od lat dają okazję do prezentacji najnowocześniejszych dokonań polskich
i zagranicznych producentów maszyn, narzędzi i urządzeń dla przemysłu drzewnego i meblarskiego. Są również idealną przestrzenią dla przedstawienia współczesnych technologii i rozwiązań dedykowanych branży obróbki drewna. Wystawcy chętnie chwalą się nowościami i innowacyjnymi osiągnięciami z sektora drzewnego i meblarskiego. Stale podnoszony poziom ekspozycji, jak i merytorycznych spotkań oraz bliska współpraca z Wystawcami, Partnerami i Patronami dają gwarancję, że tegoroczna edycja targów DREMA będzie obfitować w innowacyjne rozwiązania i stworzy uczestnikom dostęp do najlepszej oferty branżowej.

Organizatorzy targów DREMA wraz z partnerami branżowymi nie ustają poszukiwaniu coraz to nowszych rozwiązań i ciekawych tematów. Ponieważ mogą zainteresować profesjonalistów. Poza dotychczasowymi wydarzeniami, które towarzyszyły targom DREMA (VI Kongres Przemysłu Drzewnego KOOPDREW, Drema Dzieciom, Pawilon Promocji Drewna, Strefa Parkietu, Strefa Wiedzy i Konsultingu, konkurs Wyczarowane z Drewna, XVII Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ, Poligon Prezentacji Lakierniczych), w tym roku rozszerzy się grono dotychczasowych partnerów, którzy przygotują w ramach przestrzeni targowej niezwykle interesujące wydarzenia: studio na żywo Dom i Drewno oraz konkurs Starcie Mistrzów, Akademia Pelletu, Strefa BHP, warsztaty produkcji mebli InfoTEC WorkShop, DREMA Tools, nowa formuła spotkań kooperacyjnych B2B Wood Meetings czy mocny akcent Lasów Państwowych. Zapoczątkowana koncepcja z poprzedniej edycji Wystawa Design w Drewnie przekształci się w projekt DREMA DESIGN.  Pozwoli to na szersze zaprezentowanie możliwości wykorzystania drewna i materiałów drewnopochodnych do artystycznych inspiracji.

Zapraszamy, 11-14 września 2018, Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi Dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, Poznań – będzie się działo!.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług