Doskonałość natury odwzorowana w… narzędziach do formatowania

Nie ma doskonalszego architekta niż natura. Wiedzą o tym projektanci z firmy LEUCO, którzy czerpiąc inspirację z aerodynamicznej zasady działania skrzydła sowy, stworzyli wyjątkowe narzędzia do formatowania LEUCO airFace.

 

Szybsi o jeden ruch skrzydeł

Aby nie wystraszyć zdobyczy, sowy wykształciły wyrafinowaną strukturę piór, która umożliwia niemal bezgłośny lot. Większość odgłosów powstaje w wyniku turbulencji na tylnej krawędzi skrzydła. Zasada działania „skrzydła sowy” dzięki karbowanemu zakończeniu powoduje wygładzanie strumienia powietrza i rozpraszanie dźwięku, co umożliwia prawie bezszelestny lot, a zarazem w żaden sposób nie zakłóca jego aerodynamiki. Firma LEUCO wykorzystała tę koncepcję natury jako wzór dla rozwoju narzędzi do formatowania, pozwalający uzyskać jeszcze lepszą aerodynamikę i dalszy postęp w zakresie redukcji hałasu. Zgodnie z mottem „bądź zawsze szybszy o jeden ruch skrzydeł” i dzięki całkowicie nowemu założeniu projektowemu, narzędzia wykonane zostały po raz pierwszy bez wystających z korpusu podpór za ostrzem i wyposażone w specjalną powierzchnię. Konstrukcja tego rodzaju nie była dotychczas jeszcze nigdy stosowana w obróbce drewna, stanowi zatem kamień milowy w ewolucji frezów do wyrównywania.

 

Frezy do wyrównywania i rozdrabniacze z nawierzchnią airFace

Firma LEUCO dostrzegła zalety wynikające z konstrukcji skrzydła sowy i wykorzystała to odpowiednio przy kształtowaniu nowej generacji frezów do wyrównywania i rozdrabniania. Deklarowanym celem było poprowadzenie powietrza wokół ostrzy diamentowych (DP) w sposób bardziej ukierunkowany i zredukowanie turbulencji. Dzięki intensywnej pracy badawczo-rozwojowej doświadczonych inżynierów powstała tzw. powierzchnia LEUCO airFace na całym korpusie bazowym frezów do wyrównywania i rozdrabniaczy LEUCO Powertec. Wręb międzyzębny z krawędzią skrzydła sowy prowadzi do podstawowego efektu kanalizowania powietrza w tym miejscu. Powierzchnia airFace została zgłoszona do opatentowania.

Zasady aerodynamiki zastosowane w korpusie bazowym narzędzi są przestrzegane konsekwentnie. Aby wyeliminować negatywny wpływ na powierzchnię airFace podczas wiercenia w celu wyważenia zastosowano specjalne gwinty w korpusie narzędzi ze śrubami równoważącymi. Dzięki temu w procesie produkcyjnym zostanie zachowana dokładna tolerancja bicia promieniowego.

 

Redukcja hałasu do 2 dB (A)

Narzędzia z powierzchnią airFace zostały opracowane z myślą o komforcie użytkowników maszyn. Nowy system LEUCO DIAMAX airFace zapewnia redukcję hałasu do 1 dB na biegu jałowym. Jego starszy brat, LEUCO DIAREX airFace, pozwala na redukcję hałasu do 2 dB (A) na wolnych obrotach. Te dane mówią same za siebie – LEUCO DIAMAX airFace i LEUCO DIAREX airFace to najcichsze frezy ze stalowym korpusem dostępne na rynku. Nowa koncepcja redukcji hałasu zastosowana we frezach z powierzchnią airFace zyskała ogromne uznanie i doskonałe opinie ekspertów już podczas swojej światowej premiery na targach LIGNA 2017.

Narzędzia LEUCO, dzięki doskonałemu stosunkowi jakości do ceny, są idealną opcją zarówno dla mniejszych, rzemieślniczych zakładów, jak również dla zastosowań przemysłowych o najwyższych wymaganiach co do wydajności.

Nowa, zgłoszona do opatentowania powierzchnia airFace, dostępna dotychczas w systemach DIAMAX i DIAREX, zostanie wkrótce zastosowana również w innych narzędziach LEUCO.

Ponadto LEUCO DIAREX airFace będzie posiadał większy kąt osiowy płytek  niż dotychczas. Dzięki temu idealnie sprawdzi się podczas obróbki najnowszych dostępnych na rynku materiałów, jak np. nowych płyt o powierzchni ograniczającej pozostawianie odcisków palców.

DIAMAX, DIAREX i SmartJointer zachowują sprawdzone strefy ostrzenia: 1,5 mm w LEUCO DIAMAX airFace i SmartJointer airFace oraz 3,0 mm dla LEUCO DIAREX airFace.

Fot. Leuco

 

 

 

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług