Dobrze wykorzystany potencjał biznesowy

Ostatnia edycja targów BUDMA była rekordowa. W Poznaniu swoją ofertę prezentowało blisko 1000 wystawców, których stoiska łącznie odwiedziło około 50 000 targowych gości, zgodnie potwierdzających, że ogromny potencjał biznesowy i możliwości rozwoju było widać w każdym targowym pawilonie. Nie dało się nie zauważyć sporej frekwencji gości z zagranicy, gdyż rozmowy prowadzone w obcych językach rozbrzmiewały na większości stoisk, a zatem można pokusić się o stwierdzenie, że sporo z tych kontaktów zaowocowało nowymi kontraktami.

 

Najbliższe targi, które odbędą się w dniach 4-7 lutego 2020, zapowiadają się równie imponująco, bo już na pięć miesięcy przed BUDMĄ producenci zarezerwowali ponad 75% powierzchni targowej, a więc więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Wystawcy zagraniczni, którzy są zainteresowani wprowadzeniem na polski rynek nowych produktów dopisali w roku 2019 – reprezentowali niemal 40 krajów. W nadchodzącej edycji liczba ta może jeszcze wzrosnąć, bo już teraz wiadomo, że w Poznaniu spotkamy kupców z takich krajów jak: Ukraina, Białoruś, Rosja, Tunezja, Litwa, Grecja, Gruzja, Czechy, Słowacja, kraje bałkańskie, a także z najważniejszych rynków eksportowych: Niemcy, Francja, Skandynawia, Włochy czy także Hiszpania.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się program Hosted Buyers (kupcy z najważniejszych sieci dystrybucyjnych z krajów charakteryzujących się dużym potencjałem importowym produktów budowlanych).

Premierowe produkty, brawurowe debiuty

Początek roku to idealny czas na premiery rynkowe i wdrożenia nowych systemów czy rozwiązań, dających impuls do dalszego, dynamicznego rozwoju branży. Udział w targach to okazja, by w jednym miejscu spotkać najważniejszych producentów, a także zapoznać się z ofertą tych, którzy na rynku debiutują. To właśnie na BUDMIE branża obserwuje najnowsze trendy oraz „dotyka” innowacji technologicznych i produktowych. W Poznaniu każdego roku rozmawia się o oczekiwaniach międzynarodowego grona profesjonalistów: producentów i dystrybutorów materiałów budowlanych, handlowców, architektów, fachowców i inwestorów. W czasie trwania BUDMY Poznań na 4 dni staje się najważniejszym miejscem kontaktu branży budowlanej. To tutaj o swoich doświadczeniach, pomysłach, rynkowych premierach i nowościach rozmawiają najważniejsi producenci i dystrybutorzy materiałów budowlanych z handlowcami, architektami, fachowcami i inwestorami.

Więcej niż targowa ekspozycja

BUDMA to także szereg niezwykle ciekawych wydarzeń, zarówno merytorycznych, jak i interaktywnych. Wśród nich szczególną uwagę warto zwrócić na Forum Gospodarcze Budownictwa Build 4 Future, kolejną odsłonę Monteriady, Forum Designu i Architektury, czy również mistrzostwa młodych dekarzy i parkieciarzy. Sporo o innowacyjności, inwestowaniu w nowe rozwiązania, kreowaniu nowatorskich produktów będzie też w Strefie Start Up. Tutaj z kolei zaprezentowane zostaną „technologie jutra”, czyli zaawansowane rozwiązania dla budownictwa i architektury, w tym takie, które ciągle czekają na inwestorów oraz implementację do biznesu.

 

Najbliższym targom BUDMA towarzyszyć będą targi maszyn i sprzętu budowlanego INTERMASZ, targi technologii i materiałów dla budownictwa infrastrukturalnego INFRATEC oraz targi branży kominkowej KOMINKI.

 

Fot. MTP