traklas 2

Części do maszyn tartacznych i ich modernizacje

Stała oferta firmy Trak-Las z Ostródy obejmuje ponad 1500 różnych części zamiennych do popularnych urządzeń tartacznych, które wytwarzane są z pełną zgodnością materiałową urządzeń producenta. Na życzenie zamawiającego istnieje też możliwość dostosowania wymiaru części. Firma Trak-Las wykonuje ponadto modernizacje maszyn.

 

Najbardziej eksploatowane części maszyn tartacznych, jak prowadnice, łożyska, segmenty, suwaki lignofolowe zużywają się i wymagają regularnej wymiany, co znacząco pozwala wydłużyć żywotność parku maszynowego. Jednak nie chodzi tylko o to, aby zużyte części wymieniać na nowe, ale także o jakość instalowanych w maszynie elementów. Ważne, aby części były one wytwarzane ze zgodnością materiałową urządzeń producenta, bo tylko to zagwarantuje bezawaryjną i bezpieczną dla operatorów eksploatację maszyn.

– Wszystkie oferowane przez nas części zamienne do popularnych urządzeń tartacznych są produkowane z pełną zgodnością materiałową producenta. Są to m.in. części do traków: DTRA, GRA, GKT, FTAA, DTPC, obrzynarek: DPPA, DPPC, prowadnice, segmenty, suwaki lignofolowe, klocki żeliwne, ramy piłowe, części do wózków trakowych, łożyska, pierścienie, uszczelniacze czy urządzenia rozdzielcze DTKA – mówi Mariusz Laskowski, współwłaściciel firmy Trak-Las.

Jednym z rozwiązań przedłużających żywotność części są segmenty skręcane na walce traka, które pozwalają na łatwy ich montaż i demontaż bez uszkodzenia wału. Dzięki temu wydłuża się czas pracy walca i jednocześnie zwiększa oszczędności.

U firmy Trak-Las tartacznicy mogą się również zaopatrzyć w narzędzia takie jak: piły tarczowe i taśmowe, tarcze do ostrzenia, noże do rębaków, przeciwnoże, prowadnice, łańcuszki Epcz oraz ostrzałki. Obok części zamiennych do polskich traków, w ofercie producenta dostępne są także części zamienne (głównie ramy traków i prowadnice) do maszyn rosyjskich, których sporo pracuje w polskich tartakach. Trak-Las realizuje też zamówienia na części do traków LINK, HOFFMAN na podstawie dostarczonych wzorów lub rysunków.

 

Modernizacja zamiast nowej maszyny

Trak-Las wychodzi też naprzeciw tym przedsiębiorstwom, które w związku z poszerzeniem profilu działalności potrzebują udoskonalenia lub zmodernizowania dotychczasowego parku maszynowego, ale nie chcą inwestować w nowe, drogie urządzenia. Ostródzki producent zajmuje się sprzedażą używanych maszyn tartacznych oraz ich przebudową. Mogą to być na przykład zmiany posuwu z mechanicznego na posuw z falownikiem, instalacja stacji hydraulicznych.

– W polskich tartakach często pracują też maszyny rosyjskie. Do nich także dostarczamy części zamienne, głównie ramy traków i prowadnice – mówi Mariusz Laskowski.

Firma realizujemy też zamówienia na części do traków LINK, HOFFMAN na podstawie dostarczonych wzorów lub rysunków.

 

Apla

Szeroki wybór części zamiennych do traków:

-części do traków polskich DTRA, GRA, GKT, FTAA, DTPC

-części do traków rosyjskich, LINK, HOFFMANN

-części do obrzynarek DPPA, DPPC

-prowadnice

-segmenty

-suwaki lignofolowe

-klocki żeliwne

-ramy piłowe

-części do wózków trakowych

-urządzenia DTKA (wory)

-łańcuchy

-piły trakowe

-piły trakowe, taśmowe

-uchwyty (wieszaki) do pił

-tarcze do ostrzenia

-hydraulika do traków

-łożyska

-pierścienie i uszczelniacze

-paski klinowe

-pasy pędne

-falowniki

-manometry

-wilgotnościomierze

-noże do rębaków

-przeciwnoże

-prowadnice i łańcuszki Epcz

-ostrzałki

-walcarki

-sprzedaż używanych maszyn tartacznych

-części na zamówienie klienta

-usługi w zakresie zmiany posuwu mechanicznego na posuw z falownikiem

-okuwanie i walcowanie pił

-regeneracja podzespołów

Fot. Traklas

error: Content is protected !!