niemann_fold_it

Cement i kamień – jesienne nowości od Niemann Polska

Współczesny design nie boi się odważnych wizji i rozwiązań. Niemann Polska, jako jedna z najbardziej innowacyjnych firm z branży meblarskiej, stara się ciągle rozwijać swoje produkty. Wsłuchując się w oczekiwania konsumentów, projektantów oraz architektów, wprowadza na rynek nowe płyty meblowe o niespotykanych dotąd powierzchniach, takich jak cement czy kamień.

Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku, jesienią rozszerzono ofertę o kilka interesujących i wyczekiwanych pozycji produktowych z gamy Prestige Line: Polygloss, Pianovo oraz płyt skórzanych.

„Jesteśmy firmą, która wyznacza trendy na rynku. To my, jako jedyni, posiadamy technologię Zero-Edge, czyli unikalne krawędziowanie frontów Kristall, dzięki czemu uzyskaliśmy dokładną imitację frontu szklanego. Jakość produktu Kristall Zero-Edge została doceniona nagrodą High Quality Award na targach interzum 2015 w Kolonii. Na tegorocznych targach interzum 2017 swoją premierę miały kolejne nasze nowinki, takie jak technologia „Fold it” czy nowe płyty imitujące cement oraz kamień” – mówi Piotr Zaremba, dyrektor handlowy Niemann Polska.

Polygloss Cement i Kamień

W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się powierzchnie imitujące beton i kamień. Korzystając z nieograniczonych możliwości kolorystycznych, jakie daje technologia Polygloss, producent postanowił wprowadzić do oferty trzy nowe, unikalne dekory.

„Dwa z nich imitują naturalne powierzchnie: 01G Kamień Argeneto w jasnym, „kamiennym” wybarwieniu oraz 06F Cement w kolorze ciemnego betonu. Kolory te będą dostępne zarówno w wysokim połysku Polygloss, jak i satynowym macie Pianovo Silk z idealnie dopasowanymi obrzeżami. Trzecim kolorem będzie 02G Foglia Brąz, wprowadzany specjalnie pod rynki wschodnie, na których cieszy się on ogromnym zainteresowaniem” – wyjaśnia Piotr Zaremba.

Pianovo Decor Inox

Niemann Polska odnotowuje duże zainteresowanie powierzchniami metalowymi, zarówno naturalnymi, jak i łatwiejszymi w obróbce imitacjami. Wyprzedzając ten modny obecnie trend, już dwa lata temu firma wprowadziła do oferty płyty Pianovo Metall.

„Teraz dodajemy do tego Pianovo Decor Inox. Jest to rozszerzenie rodziny płyt Decor doskonale znanej z wzorów RAIN i FLASH. W tym przypadku płytę matową uszlachetniliśmy powierzchnią stali szczotkowanej. W standardowej ofercie magazynowej dostępne będą trzy kolory: U741 Lava, U961 Grafit oraz U999 Czarny” – mówi Piotr Zaremba.

Imitation

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się linia produktów Leather, czyli fronty ze skóry rekonstruowanej. Została ona teraz jeszcze rozszerzona o rozwiązanie ekonomiczne i umożliwiające większą ilość struktur.

Płyty Imitation to laminat syntetyczny, imitujący dwie struktury skóry nazwane Texas i Mexico, naniesiony na płytę MDF grubości 18 mm.

Technologia Fold it

Posiadając wieloletnie doświadczenie w sprzedaży płyt połyskowych, firma Niemann Polska wielokrotnie spotkała się z problemem z oklejeniem szerokich elementów. O ile przy kolorach jednolitych dostępne są jeszcze szerokie obrzeża, to dla kolorów drewnopodobnych pozyskanie niewielkiej ilości dopasowanego obrzeża połyskowego graniczy z niemożliwością. Wychodząc naprzeciw tym trudnościom, opracowano technologię precyzyjnego frezowania, która dzięki „złożeniu” frontu o 90o pozwala uzyskać idealną krawędź i perfekcyjnie przechodzące usłojenie.

„Technologię „Fold it” by Niemann porównać można do origami, czyli do sztuki składania papieru. Oczywiście w naszym przypadku składanie dotyczy płyt meblowych, ale zasada jest taka sama. Dzięki tak „złamanej” płycie można uzyskać idealnie pogrubiony blat, pogrubione wykończenie skrajne kuchni lub nogi stołu” – tłumaczy Piotr Zaremba.

Precyzyjne frezowanie „Fold it” proponowane jest przy płytach meblowych z rodziny Polygloss i Pianovo. W obu występują wzory imitujące naturalne drewno, a grubość i trwałość powłoki tych płyt pozwala na tego typu operację bez ryzyka jej pęknięcia lub „zbielenia” podczas załamania.

Usługa precyzyjnego frezowania „Fold it” dostępna jest przy płytach: Polygloss, Polygloss Decor, Pianovo Silk, Pianovo Supermatt i Pianovo Metal. Już teraz można zamówić front z maksymalnie 5 nacięciami „Fold it” i otrzymać go w ciągu 4 tygodni.

Zapytania i zamówienia w sprawie nowości Niemann Polska należy kierować na adres e-mailowy: kontakt@niemannpolska.pl.

error: Content is protected !!