Bimak – łatwiejsze projektowanie drzwi przesuwnych

Kalkulator Drzwi oraz Kalkulator Wnętrz to dwa nowe narzędzia, które na swojej witrynie internetowej www.bimak.pl umieściła firma Bimak z Warszawy – producent szerokiej gamy aluminiowych systemów drzwi przesuwnych. Programy mają za zadanie ułatwić stolarzom, zakładom produkcyjnym, a także odbiorcom indywidualnym pracę z oferowanymi przez tego producenta rozwiązaniami.

Kalkulator Drzwi służy do wyliczania wymiarów potrzebnych do zbudowania szafy przesuwnej w oparciu o jeden z systemów firmy Bimak. Program dokładnie wylicza wielkości formatek z płyty, długość profili i inne potrzebne parametry. Z kolei program Kalkulator Wnętrz pozwala zaprojektować wypełnienia w projektowanej szafie. Obydwie aplikacje są łatwe w użyciu, ich obsługa sprowadza się do wprowadzenia szeregu podstawowych informacji o realizowanym projekcie.

Na początku dokonujemy wyboru spośród 32 systemów drzwiowych oferowanych przez Bimak. Następnie, w przypadku Kalkulatora Drzwi, podajemy wysokość (maksymalna 2700 mm) i szerokość otworu (maksymalna 5000 mm). Dobieramy ilość skrzydeł drzwiowych z zakresu od 1 do 5. Potem definiujemy materiał, z jakiego mają być one wykonane (płyta lub szkło) oraz ilość i wysokość segmentów budujących poszczególne skrzydła (od 1 do 5 segmentów).

W kalkulatorze Wnętrz, w pierwszym etapie, musimy podać szerokość, wysokość oraz głębokość szafy, a następnie dokonać wyboru szerokości obramowania i liczby pionów oraz wybrać, czy w projekcie ma być górna półka. Później definiujemy grubość pionu, liczbę półek w pionach, od 1 do 12, oraz grubości półek w danym pionie. W drugim etapie projektowania wybieramy rodzaj dekoru płyty spośród oferty największych producentów tych materiałów. W każdej chwili możemy jeszcze dokonywać zmian parametrów definiujących układ półek.

W podsumowaniu użytkownik dostaje dokładną informację o potrzebnych elementach do wykonania danej szafy. Końcowe dane możemy wydrukować lub zapisać do formatów csv lub pdf. Poza językiem polskim program jest dostępny w 5 innych językach.

(jz)