5 nowych kolekcji EMOTIVERO

Targi HOME DECOR 2018 za nami! Zespół EMOTIVERO wkroczył nowym krokiem w nowy sezon, i to jak! Firma powróciła na deski EXPO Poznań w nowym, odmienionym stylu – skupiając się na prostocie i elegancji. Docenili to licznie przybyli odwiedzający, zarówno producenci mebli tapicerowanych, jak i projektanci, dekoratorzy, a także przedstawiciele punktów sprzedaży hurtowej tkanin w Polsce i za granicą. Frekwencja dopisała, a wysoki udział klientów zagranicznych przerósł i tak wysoko postawione założenia firmy Pianpol Tex.

Linia Emotivero na nowy sezon zapowiada pięć nowych kolekcji. Hasło przewodnie oferty to „solidna jakość w rozsądnej cenie”. Odwiedzający, w swojej ocenie produktów tej marki, podkreślają takie walory tkanin EMOTIVERO, jak: nowoczesną i odważną kolorystykę, ciekawą strukturę, nietuzinkowość, a także właściwości easy Clean (promowane hasłem: „łatwiej zmyjesz plamę”).

Kolekcję tkanin firmy Pianpol Tex otwiera FLOKO. Już sama nazwa, ale i struktura tkaniny nawiązuje do flocka. Zachowując delikatność w dotyku i wysoką odporność na przetarcia, kolekcja ta posiada system easy Clean – apreturę hamującą wchłanianie rozlanych płynów. Co więcej, Floko eliminuje wady flocka: wrażliwość na odgniecenia, tudzież zacinanie na meblach z funkcją spania. Tu trendy kolorystyczne uwidaczniają się w odważnym morelowym oraz ciemnym wrzosowym kolorze. Zachwycają także utrzymane w pastelowych odcieniach wariacje niebieskiego i zielonego: przygaszony kolor jeansowy, ciemny indygo, ale także kolor hydro (ciemny głęboki morski zielony) wraz z chłodnym odcieniem „koloru mint” – w nowej wersji zmiksowanego połączenia: jasnoszarego z zielonym i błękitnym.

Kompozycją ujmuje także TESLA – szlachetnie błyszcząca nitka przeplatająca fakturę, nadaje tkaninie szyku i elegancji. Utrzymana w stonowanej kolorystyce gama szarości i brązów uzupełniona została o odważne barwy cytrynową, szafirową i szmaragdową. Na uwagę zasługują kolory wychodzące poza ramy: naturalny szarobrązowy kolor „colonial” czy „onyks” – połączenia ciemnego grafitu z odcieniami granatu, brązu i złota.

Tkaniną opalizującą, przykuwającą wzrok nietypowym charakterem, pod pewnym tylko kątem tworzącą ciekawą mozaikę jest LILU. Kolejna propozycja i wyznacznik oferty Emotivero – nieoczywiste połączenie nowoczesnego, melanżowego splotu ze strukturą jodełki. Również tu bezsprzecznie królują szarości i odcienie taupe, aczkolwiek nie brakuje intrygującego borówkowego, imbirowego czy koloru szałwii. Gamę barw dopełniają odcienie niebieskiego: fioletowy granat, lodowy błękitny czy morski niebieski.

Kolekcję zamykają LORETA i PURE.

Ta pierwsza to dzianina włosowa, przyjemna w dotyku, łatwa w utrzymaniu czystości. Tkanina bazuje na 14 podstawowych, wyraźnych kolorach.

Plecionka Pure natomiast, poza subtelną strukturą, charakteryzuje się szlachetnym połyskiem. Pięknie zabarwiona faktura odwzorowuje ciekawe tony drogi mlecznej, zachmurzonego nieba, wzburzonego sztormu, piasku wydm, słomkowego beżu czy kasztanowego brązu. Przy tym tonację dopełniają szarobeże: nie tak oczywiste, bo wszystkie w kolorach natury, ziemi.

Bazując na trendach wyznaczonych przez światowe organizacje jak Pantone, uwidocznionych na licznych wystawach branżowych (ostatnio targi meblowe w Kolonii), marka Emotivero wpisuje się w kreowane globalnie kierunki wyposażenia wnętrz. Przedstawiając przy tym z sukcesem swój elegancki odpowiednik światowych kierunków, zarówno kolorystycznych, jak i strukturowych.

(kp)