5 gadżetów z kuchni Jetsonów

Pojawiające się znikąd gniazdka, automatycznie podświetlana szuflada, czy blat na zawołanie sunący w górę lub w dół. To gadżety, które mogłyby się znaleźć w najbardziej futurystycznej kuchni.

Słynna kreskówka o rodzinie przyszłości powstała w latach 60. XX wieku – według zamysłu twórców akcja miała rozgrywać się 100 lat od premiery, czyli w 2062 roku. Okazuje się, że technika dogoniła wyobraźnię 35 lat wcześniej.

Wygoda na pilota

Futurystyczne wizje dużą wagę przywiązywały do automatyki: maksimum efektu, przy minimum włożonej siły. Ta sama myśl przyświecała twórcom elektrycznych wind do kuchennych blatów roboczych. – Wystarczy jedno naciśnięcie guzika, by blat płynnie i cicho opuścił się lub uniósł do odpowiedniej dla gotującego wysokości. Wytrzymały mechanizm poradzi sobie nawet z najcięższymi, kamiennymi blatami – mówi Jakub Malinowski, ekspert ds. okuć meblowych w firmie Häfele. Wygodne urządzenie sprawi, że kuchnia stanie się przyjazną przestrzenią również dla dzieci, seniorów czy osób niepełnosprawnych.

Ukryty pomocnik

Czajnik elektryczny, blender, mikser i inne gadżety, które z zasady mają ułatwiać pracę. I każde potrzebuje gniazdka. Kolejne kontakty, rozgałęziacz? To przeszłość. Pomoc przyjdzie nieoczekiwanie z wnętrza blatu. Wystarczy jedno wciśnięcie palcem i oczom ukazuje się przypominające małą tubę chowane gniazdko. Można podłączyć do niego kolejne urządzenia, a w wersji z portem USB także smartfon, by razem z rozładowaniem się sprzętu nie zniknął np. znaleziony w Internecie przepis. Po skończonej pracy wystarczy „wcisnąć” gniazdko, by zniknęło pod powierzchnią blatu. Co dalej?

Jasna strona kuchni

Na rozgrzanej patelni skwierczą składniki, a tymczasem kolejne niezbędne produkty i akcesoria postanowiły „schować się” w głębokiej szufladzie. Znajoma sytuacja? Rozwiązaniem okazuje się niezwykle wygodne i funkcjonalne oświetlenie LED do szafek i szuflad, które podświetla ich wnętrze i ułatwia odnalezienie niezbędnych rzeczy. – To wygodne i proste w instalacji rozwiązanie można dopasować do każdego typu szuflady, przycinając pasek LED do wymiarów mebla. Zaopatrzony w odpowiedni mechanizm włącza się w chwili otwarcia mebla – mówi Jakub Malinowski.

Trwałość nie z tej ziemi

Zdjęte z ognia garnki, gorąca patelnia, czy wyjęte z piekarnika i postawione na kuchennym blacie formy mogą z łatwością go uszkodzić. Na zniszczenie szczególnie narażone są modne i eleganckie blaty drewniane. Jak do tego nie dopuścić? Wygodny, eleganckim i trwałym rozwiązaniem są specjalne podklejane osłony do blatów. Podłużne niczym cieniutkie pręty, o lekko falującym kształcie lub okrągłe jak guziki – wybór formy i rozstawu zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika. Osłony wytrzymają temperaturę do 200°C i sprawdzą się w przypadku blatów laminatu, szkła, akrylu, drewna i kamienia.

Wygodnie i czysto

Kuchnia to przestrzeń, w której zachowanie porządku jest niezbędne – to nie tylko kwestia higieny, ale i organizacji pracy. Rodzina Jetsonów miała problem z głowy: dbała o to mechaniczna pokojówka Rosie. Dziś trzeba radzić sobie w bardziej tradycyjny sposób – na przykład stawiając na kompaktowe kubły do segregacji śmieci. – Ukryte pod zlewozmywakiem i dostępne w wersji jedno-, dwu-, lub trzyczęściowej są łatwe w montażu dzięki wygodnym zatrzaskom, wysuwają się płynnie dzięki systemowi prowadnic i zajmują niewiele miejsca – podkreśla ekspert Häfele. A do tego świetnie izolują zapachy i ułatwiają dbanie o środowisko.

Źródło/fot.: PR EXPERT / HAFELE

.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług