VectorDenim_iX6_Head_tcm32-202000

Producenci doceniają rozwiązania Lectry: 3000 katerów Vector® sprzedanych w ciągu 10 lat

Lectra jest dumna z ciągłego zainteresowania klientów swoim sztandarowym rozwiązaniem Vector®, które gwarantuje doskonałość operacyjną oraz przygotowuje ich na rewolucję, jaką jest  Przemysł 4.0.

Lectra, światowy lider w sektorze zintegrowanych technologii dla przemysłu wykorzystującego materiały miękkie (tkaniny, skórę, tekstylia techniczne i materiały kompozytowe), informuje o sprzedaży 3000 systemów Vector w ciągu 10 lat. Linia produktów Vector zrewolucjonizowała automatyczne cięcie materiałów, przyczyniając się do sukcesów producentów z branży odzieżowej, motoryzacyjnej i meblarskiej. W chwili obecnej Vector jest niekwestionowanym liderem w krojowniach, o czym świadczy 15% wzrost sprzedaży w 2016 r.

Entuzjazm producentów dla modelu Vector, widoczny zarówno w krajach rozwiniętych jak i rozwijających się, wynika z szeregu przewag konkurencyjnych. Rekordowy bezawaryjny czas pracy maszyny, wynoszący ponad 98%, w połączeniu z ogólną wysoką wydajnością minimalizuje jednostkowy koszt wytworzenia, co przekłada się na wyższe zyski klientów Lectry. Dodatkowo precyzja cięcia oraz możliwość wytwarzania elementów bez zbędnych odpadów oznacza dla producentów znaczące oszczędności materiałowe, liczone w tysiącach dolarów rocznie.

Dzięki licznym kluczowym innowacjom zastosowanym w Vectrze, firma Lectra pomaga swoim klientom realizować coraz ambitniejsze cele w zakresie doskonałości operacyjnej. Od 2007 roku Vector jest synonimem błyskawicznego postępu technologicznego, stale przesuwając wyżej granice prędkości, jakości i niezawodności. Nowa generacja tego bezkonkurencyjnego po dziś dzień rozwiązania, wprowadzona na rynek w 2012 roku, ustaliła nowe standardy wydajności oraz sterowania. Pod koniec 2016 r. do rodziny Vector dołączyły dwa nowe modele: Vector iQ, którego urządzenie tnące umożliwia 10% wzrost wydajności, oraz VectorAuto iX6, wyspecjalizowane w cięciu materiałów syntetycznych do foteli i innych elementów wyposażenia wnętrz samochodów.

Niezawodność rozwiązania Vector opiera się na licznych czujnikach. Zwiększenie ich liczby ze 120 do 180 pozwoliło zwiększyć konserwację zapobiegawczą i predykcyjną. Rozwiązania Vector działające na całym świecie komunikują się w czasie rzeczywistym z pięcioma międzynarodowymi centrami pomocy technicznej, dzięki czemu eksperci mogą natychmiast rozwiązać zdalnie większość problemów.

Vector to pionierskie rozwiązanie w świecie Internetu Rzeczy, ponieważ jako pierwsze z tego typu urządzeń wykorzystało połączenie z internetem oraz system konserwacji predykcyjnej. Linia produktów Vector w pełni odpowiada filozofii Przemysłu 4.0, a jej innowacyjne usługi mają kluczowe znaczenie w nowoczesnych krojowniach, podkreśla Daniel Harari, CEO w firmie Lectra.

Źródło/Fot.: LECTRA

error: Content is protected !!