25 lat firmy AMI Polska i nowości w ofercie

W tym roku mija okrągła rocznica – 25 lat istnienia firmy AMI Polska. Ten uznany na naszym rynku importer akcesoriów meblowych od samego początku reprezentuje w Polsce takich renomowanych włoskich producentów jak SALICE i CAMAR, a przez kolejne lata jego oferta została uzupełniona o produkty innych znanych firm, jak: ELLETIPI (kosze i sortowniki na śmieci), VAPSINT (siłowniki gazowe wszelkich typów) czy SERVETTO (pantografy o dużym udźwigu). Łącznie w portfolio ma dziś ponad 20 producentów – wyłącznie z Italii. I niezmiennie, od 25 lat, są to wyłącznie najwyższej klasy produkty. Firma nie zwalnia jednak tempa. Rok 2018 także upłynie pod znakiem kolejnych nowości. Wszyscy włoscy producenci reprezentowani przez AMI Polska słyną ze swojej innowacji, przyjrzyjmy się kilku nowym produktom.

Po ostatnich miesiącach zeszłego roku pewnym jest już, że kolejne należeć będą do najnowszego produktu firmy SALICE – PACTA. To absolutnie unikalny system otwierania klap barkowych, który wywołał ogromne poruszenie wśród potencjalnych kupujących właściwie już od momentu jego premiery. Dziś PACTA znajduje się już w regularnej sprzedaży i nikt nie ma wątpliwości, że na zawsze zmieni sposób projektowania niektórych mebli. To jedyne na rynku rozwiązanie, które nie wymaga stosowania jakichkolwiek siłowników, metalowych żyłek czy kabli, które umożliwiały opuszczanie klapy barkowej. System PACTA mocuje się wewnątrz mebla do jego spodu, a do montażu wykorzystuje standardowy nawiert pod puszkę zawiasu 35 mm i podłużne prowadniki SALICE – to kolejny z elementów unifikacji akcesoriów i redukcji kosztów dla klienta. To, co najbardziej interesujące (i rewolucyjne oczywiście!), to fakt, iż dzięki użyciu systemu PACTA otrzymujemy absolutnie płaską powierzchnię bez jakichkolwiek dodatkowych elementów (elegancki i płaski zawias-łącznik sugerowany jest dopiero w klapach powyżej 100 cm szerokości). System wyposażony jest w trzy (!) regulacje, dostępny jest w sześciu (!) wersjach kolorystycznych i posiada mechanizm łagodnego opuszczania i hamowania, a dodatkowo może być także montowany w wersji push to open do bezuchwytowego otwierania takich klap. Dzięki unikalności tego produktu spektrum jego zastosowań to już nie tylko przysłowiowy barek, ale i dodatkowy blat w kuchni czy łazience, a także minibiurko idealne do zastosowania w mniejszych pomieszczeniach, choćby pokojach hotelowych.

PACTA i WIND

Wraz z systemem PACTA w sprzedaży znalazł się także system otwarć szafek górnych WIND. Oczywiście także tutaj nie mogło zabraknąć pierwiastka rewolucyjności. WIND to zupełnie inne spojrzenie na dotychczas funkcjonujący u większości producentów system dobierania odpowiedniej mocy siłowników, akcesoriów i bardziej lub mniej skomplikowany montaż. WIND jest nowym, eleganckim i dyskretnym systemem podnośników do szafek górnych. Charakteryzuje się spójną i zwartą konstrukcją oraz wyrafinowanym designem. Łączy najwyższej jakości parametry techniczne z płynnym, wręcz eleganckim sposobem otwierania i zamykania frontów meblowych. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu siłowników olejowych rewolucyjnej konstrukcji. Jego niewielkie rozmiary pozwalają, by był stosowany zarówno w dużych szafach, jak i małych systemach otwarć, gdzie zbyt rozbudowany mechanizm nie mógłby być (i do tej pory nie był) stosowany. Absolutną nowością i zerwaniem z dotychczasowymi trendami jest fakt, że system otwarcia szafek górnych nie jest już adresowany wyłącznie do mebli kuchennych. Dzięki dostępności wielu atrakcyjnych wykończeń WIND nadaje się do bardzo szerokiego zakresu zastosowań – także w meblach biurowych, łazienkowych oraz tych przeznaczonych do sypialni czy salonu. WIND posiada najbardziej zaawansowaną na rynku, pięciostopniową (!) regulację i wyposażony jest w mechanizm cichego domykania lub – zamiennie – system push to open do bezuchwytowego otwierania drzwi. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że jego pojawienie się na rynku pozwoli na nowe zastosowania tego typu systemów.

AIR

Wreszcie – rewolucyjne zawiasy AIR firmy SALICE coraz szerzej pojawiają się w nowych projektach meblowych w Polsce i, zważywszy na ich możliwości, nie jest to żadnym zaskoczeniem. Przypomnijmy – AIR to nowy zawias, którego bardzo mocnym punktem jest estetyka. Niewielkie rozmiary – tylko 10 mm grubości – i zwarta konstrukcja sprawiają, że po zamontowaniu jest niemal niewidoczny. To pozwala na jego perfekcyjne zintegrowanie z bryłą mebla, która w ten sposób staje się idealna pod względem estetyki i niezakłóconej formy żadnej z zaprojektowanych linii. AIR posiada trzystopniową regulację frontu i zintegrowany w konstrukcji system cichego, miękkiego domykania drzwi. Jest dostępny także z systemem push-to-open, który pozwala na otwieranie wszystkich typów frontów pozbawionych uchwytów. Istnieje także możliwość stosowania AIR do wąskich profili aluminiowych o szerokości 19 mm. Profile – podobnie jak zawiasy – dostępne są w eleganckim i podkreślającym design mebla, tytanowym wykończeniu. Kluczowa dla jego zastosowania jest jednak wytrzymała konstrukcja. To ona sprawia, że fronty do 210 cm wysokości i szerokości do 60 cm, przy wadze do 20 kg, mogą być montowane JEDYNIE na górnym i dolnym zawiasie, bez żadnych dodatkowych elementów stabilizacyjnych czy montażowych pomiędzy nimi. Takich parametrów nie ma żaden inny zawias na rynku.

DRIVE i ROAD

O pewnych rewolucjach i ewolucjach możemy mówić także w dziedzinie sortowników do śmieci. Znany już na naszym rynku włoski producent ELLETIPI w ostatnim czasie także przedstawił dwie nowości – DRIVE i ROAD. Drive to seria koszy o naprawdę dużych objętościach. W zależności od wersji do wyboru są kubły o pojemności 32 lub 43 litrów.  Fakt, że mogą one występować także w konfiguracji podwójnej sprawia, że klient może dysponować sortownikiem o imponującej, łącznej pojemności nawet 86 litrów. W ten sposób ELLETIPI odpowiedziało na pojawiające się potrzeby posiadania w gospodarstwach domowych koszy o większych pojemnościach. Ale to nie koniec zalet systemu DRIVE. System wysuwu oparty jest na prowadnicach z zintegrowanym cichym domykaniem, a maksymalne obciążenie to aż 50 kg.

1

EASY

EASY jest z kolei – jak sama nazwa wskazuje – dużo prostszym rozwiązaniem. To godny następca dawnych systemów mocowanych na boku drzwi. Do wewnętrznej strony frontu kuchennego montuje się wykonany ze stali nierdzewnej uchwyt, na którym mocuje się pojemnik. Kubły – o znanej już z koszy ECOFIL stylistyce, zaopatrzone w pokrywkę z filtrem przeciwko brzydkim zapachom, dostępne są w kilku pojemnościach: 15, 18 i – zapewne najpopularniejszej, bo największej – 24-litrowej. Drive będzie idealnym rozwiązaniem do mniejszych kuchni, gdzie potrzeba wykorzystania każdej wolnej przestrzeni jest największa.  Nowość dotyczy także wszystkich sortowników firmy ELLETIPI – od końca zeszłego roku ich standardowy kolor (zamiast „zwykłego”, szarego) to antracyt – nie tylko dużo bardziej elegancki, ale i wyróżniający te sortowniki na tle innych dostępnych na rynku. Dodatkowy plus – dzięki ciemnemu wykończeniu zdecydowanie mniej widoczne są także wszelkie zabrudzenia powstające w trakcie bieżącego użytkowania sortownika.

CAMAR

Wreszcie kolejny z uznanych, włoskich producentów – firma CAMAR.  Już parę lat temu wprowadziła do swojej oferty zawieszki przeznaczone do montowania wszelkiego rodzaju paneli naściennych, w ostatnim zaś czasie mocno stawia na ich wersje wpuszczane – z możliwością całkowitego dociągnięcia do ściany. Zawieszka 814.45 przeznaczona jest przede wszystkim do paneli drewnianych i posiada 10-milimetrową regulację w pionie. Zawieszka 814.35 to model wpuszczany w płytę i dedykowany w szczególności do zastosowań w łazience. Idealny do mebli, ale i np. drewna stanowiącego wewnętrzny panel lustra. Oprócz sporego zakresu regulacji (10 mm w pionie, 2 mm głębokości) producent stawia na prostotę montażu.  Zawieszkę umieszcza się w trzech wyfrezowanych otworach o średnicy identycznej co puszka standardowego zawiasu – 35 mm. Wszystkie zawieszki mają także (co jest już standardem we wszystkich nowych produktach do zawieszania firmy Camar) zabezpieczenie przed przypadkowym wypięciem.