18 lat PE-P

Program Edukacyjno-Projektowy PE-P obchodzi w tym roku już 18 urodziny, a towarzyszy mu od samego początku firma Schattdecor. Jest to doskonała forma wspólnego uczenia: studenci zapoznają się z trendami, wzornictwem i technologią, a producenci otwierają na nowe idee, promując swoje produkty w nowatorskich rozwiązaniach projektowych.

W 18. edycji PE-P, którego partnerami są firmy Swiss Krono, Wójcik, Rehau u Schattdecor, wzięło udział dwudziestu studentów studiów licencjackich i magisterskich Wydziału Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Ich zadaniem było poszukiwanie nowych rozwiązań funkcjonalnych małych przestrzeni – pokojów nastolatków oraz kawalerek. Przedmiotem projektowania były kolekcje mebli oraz wzory cyfrowe na płyty meblowe. Przestrzeń prywatna młodzieży w wieku 15-21 lat analizowana była szczególnie pod kątem łączenia funkcji, nowych funkcjonalności, modyfikacji przestrzeni w czasie oraz łatwego montażu mebli.

Finalnym efektem pracy zespołu 18. PE-P są funkcjonalne rozwiązania niewielkich przestrzeni pokojów i kawalerek w postaci dwóch kolekcji mebli oraz czterech wzorów cyfrowych. Może je było podziwiać na stoisku targowym PE-P podczas targów Arena Design w Poznaniu.

Wysoki poziom projektów świadczy o tym, że studenci przeprowadzili dokładny research potrzeb odbiorców i dobrze wykorzystali szkolenia w firmach do zapoznania się z możliwościami technologicznymi i materiałami producentów.